Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Święta z deszczem i śniegiem

Irlandia: Święta z deszczem i śniegiem
Wszystko wskazuje na to, że święta w Irlandii będą wyjątkowo mokre. (Fot. Thinkstock)
Deszcze, wiatry, ale i nieco mokrego śniegu - to prognoza na święta dla Irlandii. Temperatury mają być umiarkowane, co wskazuje na kolejną, typową irlandzką zimę.
Reklama

"Może to nie jest to, o czym śpiewa w klasycznym przeboju I'm dreaming of a white Christmas Bing Cosby, ale zawsze coś. Choć byłoby miło obudzić się w Boże Narodzenie i zobaczyć za oknem biel, to jednak w Irlandii bardzo rzadko się to zdarza. Ostatnio białe święta mieliśmy w 2010. W tym roku możemy się natomiast spodziewać deszczu ze śniegiem” - komentuje portal Lovin.ie.

Według prognozy Met Eireann, Wigilia ma być raczej wietrzna – z zachodnimi i południowymi prądami powietrza. W hrabstwach nadatlantyckich spodziewane są ulewy.

"Mogą wystąpić miejscowe podtopienia. W południe słupki rtęci wskażą maksymalnie od 10 do 12 stopni Celsjusza. Na wschodzie będzie cieplej i bardziej sucho niż w pozostałych regionach” - informują synoptycy.

W Boże Narodzenie ulewy znad Atlantyku zaczną się stopniowo przemieszczać nad pozostałą część kraju. Dzień rozpocznie się łagodnymi temperaturami, a następnie zacznie się ochładzać. Wiatr zmieni kierunek z południowego na zachodni.

"W nocy spodziewamy się mrozów i oblodzeń oraz deszczu ze śniegiem” - prognozuje Met Eireann.

Reszta tygodnia ma upłynąć pod znakiem zmiennej aury.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama