Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Ponad 4 500 nowych miejsc pracy w związku z Brexitem

Irlandia: Ponad 4 500 nowych miejsc pracy w związku z Brexitem
Wczoraj premier Irlandii Leo Varadkar ogłosił, że w ubiegłym roku kraj odnotował pierwszą nadwyżkę budżetową od kryzysu finansowego z 2008 roku. (Fot. Getty Images)
W związku z planowanym Brexitem w Irlandii pojawiło się ponad 4,5 tys. nowych miejsc pracy, oferowanych przez międzynarodowe firmy - podał portal BBC News, powołując się na dane agencji IDA Ireland.
Reklama

Ten półoficjalny urząd opublikował dane o nowych miejscach pracy w swoim raporcie za 2018 rok.

Wspomniane oferty pracy - jak zaznaczono - są wynikiem ponad 55 "związanych z Brexitem" inwestycji zatwierdzonych w 2018 roku. IDA Ireland wymieniła w tym kontekście m.in. takie podmioty jak Morgan Stanley, Bank of America, Barclays, Citi Group czy Thomson Reuters.

"Dla inwestorów zdolność Irlandii do zapewnienia stabilnego, przewidywalnego klimatu inwestycyjnego jest nie do przecenienia" - stwierdzono w raporcie. Dodano również, że "zaletami Irlandii w kontekście pobrexitowym poza istniejącą konkurencyjną propozycją" jest m.in. urzędowy język angielski czy zobowiązania wobec UE.

Jednocześnie IDA Ireland poinformowała, że w 2018 roku w Irlandii w międzynarodowych firmach zatrudniona była rekordowo wysoka liczba 229 057 osób.

Również wczoraj premier Irlandii Leo Varadkar ogłosił, że w ubiegłym roku kraj odnotował nadwyżkę budżetową w wysokości 100 mln euro, pierwszą od kryzysu finansowego z 2008 roku.

 

  Komentarze


  • Lon
   4 stycznia, 17:35

   Jesli nawet dojdzie do Brexsitu to ludzie surowo zaplaca za ten manewr to wina UE za prowadzenie zlej polityki emigracyjnej.

  • Lego
   7 stycznia, 13:23

   To wszystko robota Kremla: brexit, Trump, Orban, Kaczynski

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama