Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Polak wygrał 23 tys. euro odszkodowania od Dunnes Stores

Irlandia: Polak wygrał 23 tys. euro odszkodowania od Dunnes Stores
Sąd przyznał rację Polakowi i podjął decyzję o przyznaniu mu odszkodowania. (Fot. Thinkstock)
23 tys. przyznał sąd Polakowi, który 2 lata temu uszkodził kciuk podczas układania towaru w Dunnes Stores. Pracodawca nie zaprzeczał, że do kontuzji doszło w pracy, jednak twierdził, że do pogorszenia stanu przyczyniła się 3-letnia córka poszkodowanego.
Reklama

Do incydentu doszło w styczniu 2016 roku, gdy Robert Owczarek pracował jako sprzedawca w Dunnes Stores na terenie Ashleaf Shopping Centre. Podczas wykładania na półki soków naciągnął sobie kciuk. Jak twierdził w sądzie, natychmiast poczuł silny ból, w związku z czym zdecydował się udać na pogotowie. Wykonane w szpitalu prześwietlenie nie wykazało złamania, jednak na palec założono usztywnienie.

Według 36-latka, podczas rekonwalescencji kciuk został przypadkowo naciągnięty przez jego 3-letnią córkę, co po raz kolejny wywołało silny ból.

“Owczarek zeznał, że wcześniej był niezadowolony z procesu gojenia i udał się ponownie do szpitala, gdzie został zbadany przez ortopedę. Przeszedł także fizjoterapię” - informuje Journal.ie.

Od czasu wypadku aż do rozprawy mieszkaniec Dublina 8 nie wrócił do pracy. W sądzie stwierdził, że obecnie czuje się już dobrze i rozpoczął poszukiwania zatrudnienia.

Sąd uznał, że Dunnes Stores nie zapewnił bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz odpowiedniego szkolenia i odrzucił tezę, iż to dziecko przyczyniło się do pogłębienia niegroźnego z początku obrażenia. Polak ma otrzymać €23 180 odszkodowania.

 

  Komentarze


  • Ja
   14 marca, 08:33

   Znam go chodzi i wszędzie gadz ze udało mu się ich naciągnąć. Pozdrawiam cię Marku

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama