Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Od wczoraj taksówki droższe o 3%

Irlandia: Od wczoraj taksówki droższe o 3%
Korzystający z taksówek w Irlandii zapłacą więcej. (Fot. AK/Londynek.net)
O ponad 3% zdrożały wczoraj przejazdy taksówkami. Opłata za wejście wzrosła z 3,60 do 3,80 euro. Zdaniem kierowców, na podwyżce stracą klienci, a nikt nie zyska.
Reklama

National Transport Authority (NTA) zadecydował o podwyżce już we wrześniu, po zapoznaniu się z raportem Taxi Fares Review, według którego o 3,22% wzrosły koszty prowadzenia taksówek. Ostatnio ceny za przejazdy weryfikowano 3 lata temu.

1 lutego opłata za wejście do samochodu wzrosła z €3,60 do €3,80 w I tarfie i z €4 do €4,20 w II. Za przejazd, który przykładowo do tej pory kosztował €18, klienci zapłacą około €18,70.

Ze zmiany nie są zadowoleni sami taksówkarze. Kierowcy cytowani przez Journal.ie obawiają się, że podwyżka zadziała na klientów odstraszająco. Z drugiej strony różnica jest tak nieznaczna, że nie warto dla niej kalibrować taksometru.

“Wszystkie taksometry muszą być dostosowane do nowego taryfikatora, a usługa ta kosztuje do €100. Ponadto urządzenia muszą być skontrolowane przez Standards Authority of Ireland’s Legal Metrology Service. To kolejne €86” - relacjonuje portal.

Za niedopełnienie obowiązku skalibrowania licznika szoferom grozi do €250 mandatu. Z kolei brak dowodu kontroli przez akredytowaną instytucję to kolejne €80.

“Rzeczywiście, koszt prowadzenia taksówki wzrósł o 3%, ale wszelkie zyski z podwyżki cen przejazdów niwelują wydatki na kalibrację i akredytację taksometrów” - podsumował Bill McSweeney z Irish Taxi Tours.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama