Menu

Irlandia: Koronawirus atakuje coraz bardziej

Irlandia: Koronawirus atakuje coraz bardziej
Łączna liczba wykrytych zakażeń w Irlandii wynosi obecnie 13 980. Na zdj.: policjanci w Dublinie upoważnieni są do przeprowadzania kontrolowania pieszych i kierowców.(Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 44 osób, wskutek czego liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 530 - podało wczoraj wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju. To najwyższy dobowy bilans zgonów od początku epidemii.
Reklama

To drugi dzień z rzędu z rekordowym bilansem zgonów. Ponadto to trzeci przypadek w ciągu ostatnich czterech dni, by liczba zmarłych przekroczyła 40.

Jak podano, 316 spośród wszystkich dotychczasowych zgonów miało miejsce w szpitalach, a 45 - na oddziałach intensywnej terapii. Zmarli byli w wielu od 23 do 105 lat, a ich mediana wieku to 83 lata. 81 proc. z nich cierpiało równocześnie na inne choroby.

Liczba wykrytych przypadków zakażenia zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 597, co jest niewielkim spadkiem w stosunku do dwóch poprzednich, rekordowych dni. Ponadto bilans zwiększył się o 112 testów z wynikiem pozytywnym, które przeprowadzone zostały w poprzednich dniach, a następnie zostały wysłane do laboratoriów w Niemczech.

Czytaj więcej:

W Irlandii liczba zakażeń przekroczyła 10 tysięcy

Irlandia: Kolejne 38 osób zmarło z powodu koronawirusa, rekordowa liczba zakażeń

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama