Menu

Irlandia: Garda przejęła podróbki warte 500 tys. euro

Irlandia: Garda przejęła podróbki warte 500 tys. euro
Towary były sprzedawane w sieci i dla większej wiarygodności dołączano do nich specjalne opakowania. (Fot. Garda Press Office)
Podróbki ubrań i dodatków o rekordowej wartości pół miliona euro odnaleźli gardziści w irlandzkim Ardee. Funkcjonariusze wszczęli śledztwo w sprawie z uwagi na gigantyczną skalę procederu.
Reklama

Do przejęcia podrabianych produktów doszło wczoraj w godzinach wieczornych przy Bridge Street w Ardee (hr. Louth). 

W przeszukanym przez gardzistów domu odnaleziono m.in. bluzy i koszulki z logami takich marek jak Adidas, Calvin Klein, Hugo Boss czy Ralph Lauren. Rynkowa wartość oryginalnych produktów wyceniona została na pół miliona euro.

Razem z ubraniami funkcjonariusze zarekwirowali również dokumentację oraz opakowania, które służyły do wysyłki produktów.

Gardziści nie dokonali jeszcze żadnego aresztowania w sprawie, ale wszczęto śledztwo, które ma wykazać, jak duży był proceder.

Handel podróbkami to spory problem dla gospodarki kraju i utrapienie dla klientów, którzy często padają ofiarami oszustów. Kilka dni temu policja w Londynie przejęła podrabiane perfum znanych marek, które w swoim składzie zawierały m.in. szczurze odchody.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama