Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Facebook zablokuje zagraniczne reklamy o aborcji

Irlandia: Facebook zablokuje zagraniczne reklamy o aborcji
Portal społecznościowy nie chce, aby ktokolwiek spoza Irlandii miał wpływ na wynik referendum. (Fot. Getty Images)
Facebook zablokuje zagranicznym reklamodawcom możliwość zamieszczania na platformie społecznościowej komunikatów o tematyce powiązanej z referendum ws. aborcji, które ma odbyć się w Irlandii 25 maja - poinformował we wtorek koncern.
Reklama

Agencja Reutera ocenia, że ze strony Facebooka to ruch mający na celu zapewnienie większej przejrzystości w kwestii reklamy politycznej w serwisie.

Koncern przyznał tym samym, że wpływ reklamy politycznej na Facebooku może stać się dominującym czynnikiem w kampanii poprzedzającej referendum ws. aborcji w Irlandii. W jego wyniku jedno z najbardziej restrykcyjnych praw regulujących aborcję może zostać bądź utrzymane, bądź zliberalizowane.

"W ramach podejmowanych przez nas działań na rzecz zagwarantowania integralności wyborów i referendów będziemy odrzucać reklamy powiązane z tematyką referendum w Irlandii, jeśli będą one zgłaszane przez reklamodawców pochodzących spoza tego kraju" - oświadczył Facebook w krótkiej notatce.

Firma poinformowała, że celem identyfikacji reklam zza granicy będzie współpracować z grupami działaczy z obu obozów ideologicznych, a narzędzia automatyczne, które mogłyby posłużyć do wykrycia zagranicznych reklamodawców, ciągle są jeszcze w fazie rozwoju.

Zaplanowane na 25 maja referendum w Irlandii pozwoli głosującym po raz pierwszy od 35 lat zadecydować, czy chcą oni zliberalizować obowiązujące w kraju prawo dotyczące aborcji, czy też pozostawić je w niezmienionym, restrykcyjnym kształcie. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama