Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Dzieci do 5. roku życia podróżują za darmo komunikacją miejską

Irlandia: Dzieci do 5. roku życia podróżują za darmo komunikacją miejską
Dziś drożeją niektóre przejazdy środkami komunikacji miejskiej. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
Dziś wchodzą w życie nowe taryfikatory irlandzkiej komunikacji publicznej. Drożeją niektóre bilety, za to do 5 lat podniesiony jest wiek dzieci, którym przysługują darmowe przejazdy.
Reklama

Z 4. do 5. roku życia wydłużony jest od dziś limit wieku uprawniającego do darmowego podróżowania Bus Éireann, Iarnród Éireann, Luasem, Dartem i Dublin Busem.

“Dzisiejsza zmiana to dobra wiadomość dla rodzin, szczególnie w tym czasie w roku, gdy przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia” - podkreśliła szefowa National Transport Authority, Anne Graham.

Co więcej, dzieci i młodzież mogą teraz korzystać z ulgowych przejazdów aż do 19. urodzin. Latem nadal będzie obowiązywała promocja "Kids Go Free", uprawniająca posiadaczy kart Leap Kids do darmowych przejazdów.

Dziś ponadto zostały rozszerzone strefy miejskie w Cork, Limerick, Galway. Dzięki temu mieszkańcy ich miejscowości satelickich mogą korzystać z tańszych taryf. Oznacza to na przykład, że osoba jadąca z Carriagline do Cork zamiast €3,52 z leap card lub €4,40 w gotówce płacić będzie odpowiednio €1,89 lub €2,70. Oznacza to oszczędność 46%.

NTA wprowadził jedynie podwyżki na średnich trasach Dublin Bus i Luasa. Średnio o 1,2% podrożały też niektóre przejazdy pociągami Iarnród Éireann.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama