Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Drony zlikwidują nielegalne wysypiska śmieci

Irlandia: Drony zlikwidują nielegalne wysypiska śmieci
Wyposażone w kamery drony będą patrolować punkty, w których najczęściej powstają wysypiska. (Fot. Getty Images)
Rząd Irlandii zapowiedział, że zamierza raz na zawsze uporać się z problemem wyrzucania śmieci w parkach i miejscach publicznych. Kluczem do walki z rosnącą skalą zjawiska mają być drony patrolujące okolice 'ulubione' przez śmiecących.
Reklama

Minister odpowiedzialny za ochronę środowiska na Zielonej Wyspie zwrócił uwagę, że drony są skuteczniejszą alternatywą od tradycyjnych kamer CCTV. Podkreślił, że punkty monitoringu są zbyt widoczne dla wyrzucających śmieci w nielegalnych miejscach. "Drony rozwiążą ten problem raz na zawsze, bo nikt nie wie, kiedy się pojawią" - zauważył.

Poza dronami, rząd Irlandii zamierza również wydać ponad 3 mln euro na kampanię społeczną związaną z nielegalnym wyrzucaniem śmieci, a także opłacić firmy sprzątające, które będą usuwać istniejące już wysypiska.

Nie wszystkim politykom pomysł wykorzystania dronów i przeprowadzania kampanii się spodobał. Jak zauważył Adrian Kane z SIPTU (Public Administration and Community Division Organiser), władze ignorują fakt, że wiele wysypisk powstaje przez brak dostępu mieszkańców do usług wywozu śmieci.

"23 procent domostw na Zielonej Wyspie musi usuwać śmieci na własną rękę, bo nie stać ich na zapłacenie za wywóz. Może czas przerzucić obowiązek zbierania śmieci na lokalne jednostki administracyjne, zamiast zostawiać wszystko prywatnym firmom, które mogą być zbyt drogie dla wielu rodzin" - ocenił ekspert.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama