Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandczycy zarabiają sporo, ale mają niewiele do dyspozycji

Irlandczycy zarabiają sporo, ale mają niewiele do dyspozycji
Irlandczycy znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o wysokość osiąganych zarobków. (Fot. Thinkstock)
Mieszkańcy Irlandii cieszą się jednymi z najwyższych dochodów wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD. Jednocześnie do dyspozycji pozostaje im jednak najmniejsza kwota.
Reklama

Przyczyną dysproporcji są wysokie podatki oraz koszty życia – wynika z raportu "How’s Life? 2017”.

Organizacja zauważyła także, iż na Zielonej Wyspie istnieje wyraźna różnica między najbogatszymi i najbiedniejszymi: 20% populacji zarabia prawie 5 razy tyle co 20% najuboższych. Pomimo że dochody przeciętnego gospodarstwa domowego były tu w 2015 roku jednymi z najwyższych w OECD ($52 tys. rocznie), to kwota do dyspozycji była niemal o połowę niższa ($25 439).

Irlandczycy nadal są jednak bardziej zadowoleni ze swojego życia od mieszkańców 35 państw OECD (organizacja zrzesza najbogatsze państwa świata). Poziom satysfakcji wynosi tu 7 w skali od 0 do 10. Średnia w OECD to 6,5.

Zielona Wyspa korzystnie wypada pod względem pracy i zarobków, osobistego bezpieczeństwa, zdrowia, edukacji i umiejętności, relacji społecznych, równowagi pracy i czasu prywatnego oraz czystości środowiska. Poniżej średniej natomiast na Wyspie są dochody i bogactwo oraz zaangażowanie obywatelskie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama