Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Internet w Irlandii coraz droższy

Internet w Irlandii coraz droższy
Internet na Zielonej Wyspie jest jednym z najwolniejszych i najdroższych w Europie. (Fot. Thinkstock)
Czterech największych irlandzkich dostawców internetu zapowiedziało podwyżki cen. Zmiany wchodzą w życie w różnych terminach - od października tego roku do stycznia 2018.
Reklama

Wzrost cen zapowiedzieli Eir, Virgin, Vodafone i Sky.

Irlandia ma jeden z najdroższych, a zarazem najwolniejszych internetów w Europie. Średni koszt tej usługi na Zielonej Wyspie wynosi 60,57 euro miesięcznie, co plasuje kraj na 8. miejscu w ogólnym zestawieniu. Dla porównania w Wielkiej Brytanii usługi są o połowę tańsze - przeciętnie €34,63.

David Liston z “One Big Switch” radzi odwiedzenie strony internetowej w celu porównania cen różnych firm. Jego zdaniem, każdej doby na zmianę operatora decyduje się 330 klientów.

“Jeśli byłbym konsumentem siedzącym w domu i myślącym: mam dość tych podwyżek cen i przepłacania za internet - bez wahania odwiedziłbym OneBigSwitch.ie. Dołączenie do nas jest bezpłatne, po prostu sprawdź ofertę. Jeśli chcesz z jakiejś skorzystać, to to zrób. Jeśli chcesz dostać lepszą ofertę od swojego operatora, to zadzwoń do niego i powiedz: znalazłem taką ofertę na One Big Switch, a wy co możecie mi zaproponować? Po prostu szukaj i porównuj, by zaoszczędzić" – radzi ekspert.

 

  Komentarze


  • Edd
   3 grudnia 2017, 10:12

   nie wiem jak w Irlandii, nielimitowany internet 40MBs na światłowodzie można znaleźć za 25GBP/m-c (wliczając dzierżawę linii).

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama