Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Internauci ostrzegają przed odbieraniem połączeń z tych numerów

Internauci ostrzegają przed odbieraniem połączeń z tych numerów
Uwaga na "egzotyczne" numery telefonów! (Fot. Thinkstock)
Internauci ostrzegają w mediach społecznościowych przed odbieraniem połączeń z podejrzanego numeru telefonu. Jako niebezpieczny został ostatnio zgłoszony do PhoneNumbers.ie austriacki numer +43720775121.
Reklama

Według internautów, dzwoniąca osoba posługuje się słabym angielskim, zna nazwisko abonenta i chce rozmawiać o giełdzie.

“Posługujący się słabym angielskim mężczyzna twierdził, że chce ze mną prowadzić interesy i zapytał, czy jestem zainteresowany” - napisał jeden z komentujących na stronie portalu.

“Zadzwonili o 7:40. Ponieważ mam w Austrii przyjaciół, odebrałem. Słaby angielski, osoba znała moje nazwisko, pytała, czy mam doświadczenie w handlu na giełdzie. Zdenerwowałem się i zapytałem, skąd jest i czego chce, ponieważ nie podoba mi się, że ktoś dzwoni do mnie o tej porze. Rozłączyłem się” - napisał inny.

Internauci pisali też, że po odebraniu telefonu rozmówca natychmiast przerywał połączenie.

Irlandzkie ComReg ostrzega przed odbieraniem i oddzwanianiem na połączenia z egzotycznych numerów telefonów. Szczególną ostrożność należy zachować, gdy wyświetla się numer zaczynający się od +678, +676, +674 oraz +222.

ComReg ostrzega, że telefony od naciągaczy mogą przybierać różne formy i doradza konsumentom zachowywanie czujności.

“Niestety, nie ma możliwości zidentyfikowania podejrzanego numeru telefonu. Mogą one wydawać się normalne, znajome, takie, jakie spotyka się w życiu codziennym. Apelujemy o ostrożność, ponieważ oddzwanianie na nieznane międzynarodowe numery może się okazać kosztowne” - ostrzega rzecznik.

ComReg radzi:

 • Jeśli odnosisz wrażenie, że po drugiej stronie nie ma realnej osoby, od razu sie rozłącz,
 • Uważaj na wielokrotne połączenia z tego samego numeru,
 • Nie oddzwaniaj na żadne głuche nagrania na automatycznej sekretarce,
 • Nie podawaj żadnych osobistych danych, jak informacje bankowe, nr PPS, numery kart kredytowych/debetowych, adresu ani numeru paszportu.

 

  Komentarze


  • Drakus
   11 lutego, 15:34

   Żeby coś kupić przez internet podajemy dane i numer telefonu, potem dzwonią do nas i proponują tani insurans albo inwestycje, pomoc prawną itp. Najlepiej nie odbierać numerów nieznanych!, jak komuś zależy to zostawi wiadomość. Idąc do miasta mam listę swoich obowiązków i zakupów, tymczasem dzwoni mi telefon i odbieram, ktoś mi coś oferuje szybko i tanio, problem w tym że ja tego nie potrzebuję i nie chcę, tracę tylko czas na zbędną rozmowę i czuję się odrobinę wybity z tematu przez co mogę o czymś zapomnieć. To potrzebuje rozwiązania!.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama