Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Integration on the run - River Valley parkrun

Integration on the run - River Valley parkrun
Honorowym gościem wydarzenia był Jerzy Skarżyński. (Fot. PRC)
Irish-Polish friendship parkrun took place on Saturday in Swords, with 196 runners. Event was a great opportunity to get more about Polish culture, taste Polish food, run and have a good fun. Mr Jerzy Skarzynski - an athletic trainer and author about running was a special guest on this parkrun.
Advertisement
News available in Polish

Skarżyński został zaproszony na Zieloną Wyspę przez Polish Runners Club Ireland, przy wsparciu Ambasady RP w Dublinie. Wizyta była częścią 4. edycji Festiwalu PolskaEire.

W biegu wzięło udział prawie 200 osób. (Fot. PRC)

Sportowiec był honorowym gościem biegu irlandzko-polskiej przyjaźni Parkrun w Swords. W przedsięwzięciu wzięło udział około 350 osób, z czego 195 biegło i ukończyło parkrun na 5 km.

Najszybszym wśród mężczyzn był Paweł Kaim, a wśród kobiet Rachel Eustance.

Wydarzeniu towarzyszył bieg dla dzieci na 1 km, w którym wzięło udział około 50 małych pasjonatów biegania.

Lekkoatleta spotkał się także z uczniami Polskiej Szkoły Dublin 15 im. Konstancji i Kazimierza Markiewiczów oraz Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie. Trener spotkał się także z Polonią w ramach tzw. "Herbatki z pasją”, prowadzonej przez Korpusy Pokoju.

NIe zabrakło także biegu dla dzieci. (Fot. PRC)

W ramach tegorocznej edycji festiwalu PolskaEire obyły się w sumie 3 imprezy biegowe – PolskaEire Run w Phoenix Parku oraz dwa biegi Parkrun w Limerick i Swords.

Na 23 czerwca z kolei zaplanowany jest kolejny polsko-irlandzki parkrun w ramach festiwalu PolskaEire, tym razem w Casteltown (hrabstwo Kildare).

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement