Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Integracja w biegu: Jerzy Skarżyński gościem irlandzkiego parkrunu

Integracja w biegu: Jerzy Skarżyński gościem irlandzkiego parkrunu
Honorowym gościem wydarzenia był Jerzy Skarżyński. (Fot. PRC)
Trener lekkoatletyki, legenda polskiego sportu i autor książek o bieganiu - Jerzy Skarżyński - w miniony weekend gościł w Irlandii. Sportowiec odbył serię pogadanek w instytucjach polonijnych oraz wziął udział w biegu irlandzko-polskiej przyjaźni Parkrun.
Reklama

Skarżyński został zaproszony na Zieloną Wyspę przez Polish Runners Club Ireland, przy wsparciu Ambasady RP w Dublinie. Wizyta była częścią 4. edycji Festiwalu PolskaEire.

W biegu wzięło udział prawie 200 osób. (Fot. PRC)

Sportowiec był honorowym gościem biegu irlandzko-polskiej przyjaźni Parkrun w Swords. W przedsięwzięciu wzięło udział około 350 osób, z czego 195 biegło i ukończyło parkrun na 5 km.

Najszybszym wśród mężczyzn był Paweł Kaim, a wśród kobiet Rachel Eustance.

Wydarzeniu towarzyszył bieg dla dzieci na 1 km, w którym wzięło udział około 50 małych pasjonatów biegania.

Lekkoatleta spotkał się także z uczniami Polskiej Szkoły Dublin 15 im. Konstancji i Kazimierza Markiewiczów oraz Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie. Trener spotkał się także z Polonią w ramach tzw. "Herbatki z pasją”, prowadzonej przez Korpusy Pokoju.

NIe zabrakło także biegu dla dzieci. (Fot. PRC)

W ramach tegorocznej edycji festiwalu PolskaEire obyły się w sumie 3 imprezy biegowe – PolskaEire Run w Phoenix Parku oraz dwa biegi Parkrun w Limerick i Swords.

Na 23 czerwca z kolei zaplanowany jest kolejny polsko-irlandzki parkrun w ramach festiwalu PolskaEire, tym razem w Casteltown (hrabstwo Kildare).

 

  Komentarze


  • Jagoda
   14 czerwca, 08:28

   Piękna pogoda, wspaniali ludzie, super zabawa!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama