Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Indie chcą zorganizować igrzyska olimpijskie w 2032 roku

Indie chcą zorganizować igrzyska olimpijskie w 2032 roku
Czy Indiom uda się zorganizować igrzyska? (Fot. Getty Images)
Indie pragną być gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2032 roku, a dwa lata wcześniej igrzysk azjatyckich. Zwróciliśmy się już do rządu o wyrażenie zgody i poparcie naszej inicjatywy - powiedział prezes krajowego komitetu olimpijskiego Narayanaswany Ramachandran.
Reklama

Wcześniej drugie co do liczby mieszkańców, po Chinach, państwo świata ma w planach zorganizowanie w 2020 roku azjatyckich igrzysk w sportach plażowych i sesji Azjatyckich Komitetów Olimpijskich, a w następnym sesji MKOl.
"Aby nasze marzenia stały się rzeczywistością musimy wystartować już teraz. Do 2032 roku mamy wystarczająco dużo czasu, aby przygotować dobre projekty" - dodał Ramachandran.

Igrzyska olimpijskie w 2020 roku odbędą się w stolicy Japonii Tokio. MKOl planuje, aby podjąć decyzję kto będzie gospodarzem imprezy w 2024 i 2028 roku podczas tej samej sesji.

Sportowcy Indii zadebiutowali w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1900 roku zdobywając tam dwa srebrne medale. Kolejny start miał miejsce dwadzieścia lat później w Antwerpii i od tamtej pory reprezentanci Indii brali udział we wszystkich.

W kolekcji mają 28 medali - 9 złotych, 7 srebrnych i 12 brązowych. Osiem złotych, jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli w hokeju na trawie i są najbardziej utytułowaną reprezentacją na igrzyskach olimpijskich w tej dyscyplinie sportu. 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama