Igrzyska Europejskie: Polscy siatkarze przegrali mecz o trzecie miejsce

Polska drużyna walczyła do końca, ale wyjedzie z Baku bez medalu. (Fot. Getty Images)
Polscy siatkarze ulegli Rosjanom 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25) w meczu o trzecie miejsce Igrzysk Europejskich w Baku.

To była ostatnia szansa na medal biało-czerwonych w Baku. Z Azerbejdżanu Polacy wrócą z 20 krążkami - dwoma złotymi, ośmioma srebrnymi i dziesięcioma brązowymi.

Nasza drużyna nie zamierzała odpuszczać meczu o brąz; zaczęła bardzo dobrze, od zwycięstwa w pierwszym secie dzieliła ją tylko jedna piłka. Wtedy jednak wkradła się duża nerwowość i z wyniku 24:23 zrobiło się 24:26 dla Rosjan.

Drugi set toczył się już pod dyktando Polaków, którzy szybko uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Choć Rosjanie wielokrotnie potrafili doprowadzić remisu, to w końcówce więcej zimnej krwi miał nasz zespół, w decydującej akcji nie pomylił się Aleksander Śliwka i skończyło się 25:23.

Sborna wyciągnęła wnioski i kolejną odsłonę wygrała w takim stosunku jak przegrała poprzednią. W czwartym secie rywale potwierdzili dominację. Prowadzili już 20:15, ale Polacy nie złożyli broni. Dzięki niesamowitej determinacji, nie dość, że odrobili straty, to wyszli na prowadzenie 21:20! Niestety, końcówkę znów lepszą miała Rosja, która wygrała do 23 i to ona odbierze brązowe medale.