Menu

Igrzyska 2032: Komitet Wykonawczy MKOl proponuje Brisbane jako gospodarza

Igrzyska 2032: Komitet Wykonawczy MKOl proponuje Brisbane jako gospodarza
Brisbane jest trzecim co do wielkości miastem Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą 2,5 mln mieszkańców. (Fot. Getty Images)
Komitet Wykonawczy MKOl proponuje australijskie Brisbane jako gospodarza letnich igrzysk w 2032 roku. Ostateczna decyzja, kto zorganizuje imprezę zapadnie 21 lipca w trakcie sesji MKOl w Tokio.
Reklama
Reklama

Decyzja Komitetu Wykonawczego bazuje na sprawozdaniu przygotowanym przez specjalną komisję, badającą kandydaturę Brisbane. To - jak poinformowano - miesiące dokładnych analiz. Ostatecznie MKOl jednogłośnie opowiedział się za stolicą stanu Queensland.

Brisbane było jednym z miast, które publicznie wyrażały zainteresowanie organizacją igrzysk 2032 roku, obok m.in. Budapesztu, Dauhy czy niemieckiego regionu Zagłębia Ruhry.

W 2019 roku MKOl zrewidował proces wyboru organizatorów igrzysk, by ułatwić zadanie potencjalnym miastom-gospodarzom oraz obniżyć koszty. Miasta nie prowadzą obecnie kampanii promocyjnej, a MKOl dokonuje wyboru po bezpośrednich rozmowach.

W tym roku letnie igrzyskach olimpijskie odbędą się w Tokio, w 2024 roku ma je gościć Paryż, a cztery lata później Los Angeles.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2021
  GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama