Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Igrzyska 2032: Indonezja chce ubiegać się o organizację

Igrzyska 2032: Indonezja chce ubiegać się o organizację
Czy Jakarta (na zdj.) będzie gospodarzem letnisk igrzysk w 2032 roku? (Fot. Thinkstock)
Indonezja chce zorganizować letnie igrzyska w 2032 roku - ogłosił prezydent tego kraju Joko Widodo podczas spotkania z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasem Bachem.
Reklama

Od dwóch tygodni w indonezyjskich miastach - stolicy kraju Dżakarcie i Palembang - odbywają się Igrzyska Azjatyckie. Ceremonia zakończenia zaplanowana jest na jutro, a wcześniej Widodo rozmawiał z Bachem i szefem Azjatyckiego Komitetu Olimpijskiego (OCA) szejkiem Ahmadem Al-Fahadem Al-Sabahem.

Prezydent Indonezji podkreślił, że kończące się igrzyska kontynentu okazały się sukcesem. "Mając doświadczenie w postaci 18. Igrzysk Azjatyckich jesteśmy przekonani, że Indonezja może również zorganizować większe wydarzenie" - podkreślił.

Prezydent MKOl Thomas Bach z zadowoleniem przyjął kandydaturę Indonezji, czwartego najbardziej zaludnionego kraju świata. "Igrzyska Azjatyckie budują bardzo solidny fundament dla takiej kandydatury" - zaznaczył Niemiec.

W 2020 roku letnie igrzyska odbędą się w Tokio, gospodarzem w 2024 będzie Paryż, a w 2028 Los Angeles.

W Igrzyskach Azjatyckich uczestniczyli sportowcy z 45 krajów rywalizujący w 60 dyscyplinach. Indonezja otrzymała prawo goszczenia tych zawodów przed czterema laty po tym, jak ze względu na problemy finansowe wycofał się Wietnam.

Według mediów, mankamentem zmagań w Dżakarcie i Palembang, które rozpoczęły się 18 sierpnia spektakularną ceremonią, okazał się system sprzedaży biletów. Wielu kibiców nie mogło zasiąść na trybunach, mimo znacznej liczby pustych miejsc.

O przeprowadzenie igrzysk 2032 roku ubiegać się mają także np. Indie i Chiny (Szanghaj).

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama