Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Igrzyska 2026: Kandydatura Sztokholmu zagrożona

Igrzyska 2026: Kandydatura Sztokholmu zagrożona
Czy malownicza stolica Szwecji straci szansę na organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku? (Fot. Getty Images)
Sztokholm może wycofać się z rywalizacji o prawa gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku. Umowa, zawarta wczoraj przez sprawującą władzę w stolicy Szwecji koalicję partii centroprawicowych i zielonych, nie przewiduje obciążeń podatników na ten cel.
Reklama

"Punktem wyjścia dla wszystkich naszych partii było zapewnienie, że podatnicy nie zapłacą za zimowe igrzyska" - oświadczyła przedstawicielka rządzącej koalicji Karin Ernlund.

Zaledwie trzy dni wcześniej MKOl oficjalnie zatwierdził trzy kandydatury do organizacji igrzysk 2026: Calgary, Sztokholmu i Mediolanu wspólnie z Cortina d'Ampezzo.

Poparcia władz MKOl nie uzyskało tureckie Erzurum, a wcześniej z różnych względów wycofały się szwajcarski Sion, Graz/Schladming z Austrii oraz japońskie Sapporo.

Niewykluczone, że z wyścigu wycofa się Calgary, gdzie 13 listopada zaplanowano referendum w tej sprawie. Z kolei Mediolan i Cortina d'Ampezzo nie mają pełnych gwarancji finansowych rządu włoskiego.

Gospodarz igrzysk 2026 zostanie ogłoszony podczas sesji MKOl 23 czerwca przyszłego roku w Lozannie.

Organizatorem najbliższej zimowej olimpiady będzie Pekin w 2022 roku.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama