Milan 2-2 Verona: Zlatan Ibrahimovic misses another penalty before scoring stoppage-time equaliser

Ibrahimovic uratował sytuację, ale mecz zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)
AC Milan forward Zlatan Ibrahimovic missed a penalty for the third time this season before scoring a stoppage-time equaliser as the Serie A leaders hit back to draw 2-2 at home to Verona on Sunday.

W niedzielny wieczór na San Siro gospodarze byli jednak o krok od porażki. Do przerwy przegrywali 1:2. Gole dla gości zdobyli Czech Antonin Barak oraz po samobójczym trafieniu Davide Calabria, a do po drugiej stronie boiska piłkę do własnej siatki skierował Giangiacomo Magnani.

Taki wynik utrzymał się aż do 93. minuty, gdy strzałem głową wyrównał Ibrahimovic, rehabilitując się za niewykorzystany rzut karny pół godziny wcześniej. Szwed prowadzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem ośmiu bramek. Do 63. minuty w zespole Verony występował Paweł Dawidowicz.

Trzy dni wcześniej Milan przegrał u siebie z francuskim Lille aż 0:3 w Lidze Europy, kończąc tym samym serię 24 spotkań bez porażki we wszystkich rozgrywkach. W Serie A "Rossoneri" nie przegrali od 8 marca.

W tabeli Milan wyprzedza o dwa punkty Sassuolo, które w piątek bezbramkowo zremisowało z Udinese, oraz o trzy punkty Napoli i Romę. Neapolitańczycy wygrali w Bolonii 1:0, a Roma również na wyjeździe pokonała Genoę 3:1. W Bolonii bramki gospodarzy bronił Łukasz Skorupski, natomiast od 75. minuty w składzie drużyny z Neapolu pojawił się Piotr Zieliński.

Piątą lokatę, ze stratą czterech punktów do Milanu, zajmuje Juventus Turyn. Obrońcy tytułu mistrzowskiego zremisowali w Rzymie z Lazio 1:1.

Prowadzenie gościom w 15. minucie dał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. W końcówce Lazio przejęło inicjatywę i niemal w ostatniej chwili osiągnęło cel. W piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry odważnie w pole karne Juventusu wpadł Joaquin Correa. Argentyńczyk minął czterech rywali, odegrał do Felipe Caicedo, a Ekwadorczyk nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

W meczu drużyn z dolnej części tabeli Torino zremisowało z Crotone 0:0. Na boisku w Turynie grali Karol Linetty w ekipie gospodarzy oraz Arkadiusz Reca w szeregach gości.