Ibrahimovic on target as Milan severely dent Lazio title hopes

Ibrahimovic wraz z kolegami z drużyny mógł się cieszyć z wygranej z Lazio. (Fot. Getty Images)
Veteran forward Zlatan Ibrahimovic, starting his first match since the coronavirus stoppage, converted a penalty to help AC Milan to an emphatic 3-0 win at Lazio on Saturday, severely denting the Serie A title hopes of their ragged opponents. Lazio, missing Serie A leading scorer Ciro Immobile through suspension, dropped seven points behind leaders Juventus.

Wicelider z Rzymu w starciu z mediolańczykami musiał sobie radzić m.in. bez Ciro Immobile i Ekwadorczyka Felipe Caicedo, którzy na spółkę zapewnili zespołowi 37 goli w Serie A, przy czym Włoch z 29 trafieniami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Obaj pauzowali za żółte kartki.

Osłabieni gospodarze nie sprostali Milanowi, już do przerwy przegrywając 0:2 po golach Hakana Calhanoglu i słynnego Zlatana Ibrahimovica, który wykorzystał rzut karny. W 59. minucie wynik na 3:0 dla gości ustalił Ante Rebic, wprowadzony w przerwie za Ibrahimovica.

Taki wynik oznacza, że Lazio pozostało z 68 punktami i traci już siedem do Juventusu. Trzeci Inter Mediolan (64) zagra dzisiaj u siebie z Bologną. Milan jest szósty - 46.

Zmierzająca po obronę tytułu "Stara Dama" pokonała wczoraj bez kłopotów lokalnego rywala Torino 4:1.