Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

IO 2032: Brisbane włączy do programu igrzysk ratownictwo wodne

IO 2032: Brisbane włączy do programu igrzysk ratownictwo wodne
Ratownictwo wodne cieszy się rosnącą popularnością. (Fot. Getty Images)
Ratownictwo wodne ma zostać włączone do programu igrzysk olimpijskich w 2032 roku w Brisbane, jeśli australijskie miasto otrzyma ich organizację - poinformowały dzisiaj władze międzynarodowej federacji tej dyscypliny sportu.
Reklama

"Oczywiście mamy ochotę uczestniczyć w igrzyskach, ale proces przyjmowania nowej dyscypliny do programu olimpijskiego trwa długo" - pzyznał w Gold Coast szef federacji Graham Ford.

Ratownictwo wodne cieszy się rosnącą popularnością. W mistrzostwach świata, które odbędą się w 2024 roku w Gold Coast, położonym 80 km na południe od Brisbane, ma wziąć udział... 7,5 tys. osób.

W ubiegłym roku w MŚ w Adelajdzie złoty medal w sztafecie zdobyły Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz i Alicja Tchórz.

Brisbane jest jednym z trzech kandydatów do organizacji letnich igrzysk w 2032 roku, obok Dżakarty i Bombaju. Niewykluczone, że zostanie zgłoszona również wspólna kandydatura obu państw koreańskich. Wybór gospodarza nastąpi w 2025 roku.

Najbliższe letnie igrzyska zorganizuje za rok Tokio, a następne - Paryż (2024) i Los Angeles (2028).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama