Menu

IKEA zbuduje na Wyspach tanie domy

IKEA zbuduje na Wyspach tanie domy
IKEA to nie tylko meble, ale również domy. (Fot. Getty Images)
Radni nadmorskiego Wirthing (hr. West Sussex) dali IKEI zielone światło na budowę 162 niedrogich domów. 'Na taką nieruchomość będzie stać samotnego rodzica z przeciętną pensją' - przekonuje szwedzki gigant.
Reklama

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował nowy dom od IKEA. Firma chce jednak, aby na zakup mieszkania Boklok z dwoma sypialniami stać było "samotnego rodzica, który - po opłaceniu kosztów mieszkaniowych - będzie jeszcze w stanie coś sobie odłożyć".

Najnowsze dane z Krajowego Biura Statystycznego (ONS) pokazały, że w 2018 r. średnie ceny domów w Worthing były 11,7 razy wyższe od przeciętnych rocznych wynagrodzeń. Dla porównania, dla Anglii i wskaźnik ten wynosił 7,8.

Prefabrykowane domy z serii Boklok powstały już m.in. w Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii. (Fot. Facebook/Boklok)

Jak poinformowała rada miasta, dostęp do domów od meblowego giganta będzie doskonałą okazją dla osób z przeciętnym wynagrodzeniem, które w 2015 r.  wynosiło 25 458 funtów.

Budowa tanich nieruchomości ma rozpocząć się we wrześniu 2020 r., a do pierwszych domów będzie można wprowadzić się w kwietniu 2021 r.

Konstrukcja budynków ma umożliwić maksymalnie efektywne zagospodarowanie niewielkiej przylegającej do nich przestrzeni. Materiały użyte w konstrukcji i do wyposażenia są energooszczędne, czym wpisują się w koncepcję zrównoważonego budownictwa. 

Prefabrykowane domy z serii Boklok powstały już m.in. w Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii.

  Komentarze
  • Tom
   27 czerwca, 13:21

   Od razu nasuwa się pytanie: dlaczego w Polsce Ikea takich nie wybuduje? Uważam, że Polacy mieliby znacznie większy pożytek z domów od Ikea niż z tych ich papierowych mebli co się rozpadają przy mocniejszym dotknięciu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama