Menu

IKEA skupuje zużyte meble w UK. W zamian daje bony na zakupy

IKEA skupuje zużyte meble w UK. W zamian daje bony na zakupy
Zużyte meble będą poddawane recyklingowi lub ponownie trafią do sprzedaży w specjalnych działach w sklepach IKEA. (Fot. Getty Images)
IKEA uruchomiła w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii program odkupu i sprzedaży zużytych mebli. Sieć zapłaci konsumentom do 50 proc. pierwotnej ceny za niechciane szafki, stoły czy regały - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Szwedzki koncern meblowy wystartował z długo zapowiadanym proekologicznym programem sprzedaży zużytych mebli, którego celem jest ochrona środowiska naturalnego. W ten sposób dąży również do zrównoważonego rozwoju firmy i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Inicjatywa, która pierwotnie miała się rozpocząć w listopadzie, ale została przełożona z powodu pandemii, jest teraz dostępna w sklepach IKEA w całej Wielkiej Brytanii. Jest również uruchamiana w pozostałych 26 krajach, w których działa przedsiębiorstwo.

Programem objęte są m.in.: stoły, biurka, szafy, regały i kredensy, zakupione wcześniej w jednym ze sklepów IKEA. Produkty używane, zwrócone w stanie jak nowym, zostaną odkupione za 50 proc. ceny pierwotnej, natomiast przedmioty z drobnymi zarysowaniami - za 40 proc. Za meble z kilkoma rysami IKEA zapłaci 30 proc. ceny początkowej.

Klienci, zamiast gotówki, otrzymają kupony do wydania w sklepie meblowego giganta - informuje BBC.

Osoby, które chcą odsprzedać niechciane meble, muszą wypełnić formularz na stronie Ikea.co.uk. Po udostępnieniu wszystkich wymaganych danych, sieć wygeneruje wstępną ofertę. Następnie klient może zabrać przedmiot do sklepu, aby otrzymać bon. 

Zużyte wyposażenie wnętrz będzie poddawane recyklingowi lub ponownie trafi do sprzedaży w specjalnych działach w sklepach IKEA. Sieć nawiązała też współpracę z popularną platformą ogłoszeniową Gumtree, aby sprzedawać używane produkty za pośrednictwem internetu.

Czytaj więcej:

IKEA City Store zmierza do Londynu. Pierwszy sklep powstanie na Hammersmith

IKEA wprowadza wegańską wersję swoich słynnych klopsików

IKEA zamierza odkupować zużyte meble

IKEA zobowiązuje się produkować 50 proc. żywności na bazie roślin

IKEA France przed sądem za nielegalne szpiegowanie klientów i pracowników

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama