Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

III Kongres Kobiet Polskich: Trudne aspekty życia na Wyspach oczami Polek

III Kongres Kobiet Polskich: Trudne aspekty życia na Wyspach oczami Polek
Grażyna Czubińska - liderka Zjednoczonego Królestwa Kobiet w Wielkiej Brytanii i pomysłodawczyni kongresu na Wyspach. (Fot. M. Skibińska)
Już po raz trzeci inicjatywa społeczna pod nazwą Zjednoczone Królestwo Polek organizuje Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii. Impreza odbędzie się 14 listopada w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie, a jej przewodnie hasło to: 'Nie ma Kobiecości bez Męskości, ani Męskości bez Kobiecości'.
Reklama

Ubiegłoroczne kongresy spotkały się z tak dużym zainteresowaniem naszych rodaczek zamieszkałych w Londynie i okolicach, że organizatorki postanowiły kontynuować swą misję kształtowania pozytywnego obrazu Polki na Wyspach i jednoczenia środowisk polonijnych.

Debaty z udziałem specjalistów z rozmaitych dziedzin prowadzone podczas I i II kongresu, poświęcone różnym aspektom życia na Wyspach z perspektywy kobiet, zainspirowały wiele uczestniczek przedsięwzięcia, które postanowiły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, a także bardziej udzielać się społecznie na rzecz innych Polek. 

Podejmowana w trakcie paneli dyskusyjnych tematyka może być odebrana przez niektórych jako dość kontrowersyjna, bo ma na celu rozprawienie się ze stereotypami, które powstały w ciągu ostatnich lat i zakłamują obraz polskich imigrantek w Wielkiej Brytanii. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy mowa będzie o trudnej miłości Polaka do Polaka, o Polakach w związkach wielokulturowych czy argumentach za i przeciw późnemu macierzyństwu.

(Program II Kongresu można sprawdzić TUTAJ.)

Tradycyjnie już, w ramach Kongresu Kobiet Polskich, zostanie wybrana Polka Roku. Kandydatury można zgłaszać do 1 listopada (regulamin i formularz nominacyjny znajdują się na stronie Zjednoczonego Królestwa Polek).

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął portal Londynek.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama