Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

III Kongres Kobiet Polskich: Trudne aspekty życia na Wyspach oczami Polek

III Kongres Kobiet Polskich: Trudne aspekty życia na Wyspach oczami Polek
Grażyna Czubińska - liderka Zjednoczonego Królestwa Kobiet w Wielkiej Brytanii i pomysłodawczyni kongresu na Wyspach. (Fot. M. Skibińska)
Już po raz trzeci inicjatywa społeczna pod nazwą Zjednoczone Królestwo Polek organizuje Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii. Impreza odbędzie się 14 listopada w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie, a jej przewodnie hasło to: 'Nie ma Kobiecości bez Męskości, ani Męskości bez Kobiecości'.
Reklama

Ubiegłoroczne kongresy spotkały się z tak dużym zainteresowaniem naszych rodaczek zamieszkałych w Londynie i okolicach, że organizatorki postanowiły kontynuować swą misję kształtowania pozytywnego obrazu Polki na Wyspach i jednoczenia środowisk polonijnych.

Debaty z udziałem specjalistów z rozmaitych dziedzin prowadzone podczas I i II kongresu, poświęcone różnym aspektom życia na Wyspach z perspektywy kobiet, zainspirowały wiele uczestniczek przedsięwzięcia, które postanowiły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, a także bardziej udzielać się społecznie na rzecz innych Polek. 

Podejmowana w trakcie paneli dyskusyjnych tematyka może być odebrana przez niektórych jako dość kontrowersyjna, bo ma na celu rozprawienie się ze stereotypami, które powstały w ciągu ostatnich lat i zakłamują obraz polskich imigrantek w Wielkiej Brytanii. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy mowa będzie o trudnej miłości Polaka do Polaka, o Polakach w związkach wielokulturowych czy argumentach za i przeciw późnemu macierzyństwu.

(Program II Kongresu można sprawdzić TUTAJ.)

Tradycyjnie już, w ramach Kongresu Kobiet Polskich, zostanie wybrana Polka Roku. Kandydatury można zgłaszać do 1 listopada (regulamin i formularz nominacyjny znajdują się na stronie Zjednoczonego Królestwa Polek).

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął portal Londynek.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama