IBB Polonia Londyn rozpoczyna nowy rok zwycięstwem

Początek roku szczęśliwie zaczął się dla siatkarzy IBB Polonia Londyn. (Fot. sandsphotos.co.uk)
Po podziale tabeli angielskiej Super Ligi, IBB Polonii Londyn - jako lider - w rozpoczętej drugiej części sezonu przystąpiła, z czterema pozostałymi najmocniejszymi zespołami, do walki o mistrzostwo kraju. W sobotę, 19 stycznia podopieczni Simona Loftusa zakończyli długą, świąteczno-noworoczną przerwę od ligowych parkietów i powrócili do rozgrywek.

Na wyjeździe rozegrali spotkanie z drużyną Wessex. Gospodarze, mimo atutu własnej hali, nie zdołali zatrzymać londyńczyków. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:3 (16:25; 25:21; 23:25; 21:25).

Zacięte, pełne emocji spotkanie było świetnym widowiskiem dla kibiców obecnych w hali, a tych nie brakowało. Dzięki uprzejmości sponsora klubu – IBB Builders Merchants – na mecz do Bournemouth pojechała spora grupa sympatyków londyńskiej drużyny. Fani siatkówki, jak zawsze prowadzili głośny doping i zagrzewali swoich zawodników do walki.

"Pierwszy set mieliśmy pod pełną kontrolą. Był to pokaz pięknej gry z naszej strony. Niestety, w drugiej partii pozwoliliśmy przeciwnikowi na rozwiniecie skrzydeł i spotkanie zrobiło się bardzo wyrównane. W trzecim secie prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Końcówka rozgrzała kibiców do czerwoności” – relacjonował Bartosz Kisielewicz, kapitan IBB Polonii Londyn.

"Pojawiły się żółte kartki, świetne bloki i obrony, ale to nam udało się przechylić szalę zwycięstwa na nasza korzyść i po udanym ataku Victora de Oliveira zakończyliśmy seta 23:25.  Ostatnią odsłonę spotkania zaczęliśmy dość bojaźliwie, bo daliśmy odskoczyć rywalom na trzy punkty. Jednak czas wzięty przez trenera i jego reprymenda pozwoliła doprowadzić do remisu 14:14. Następne dobrze zaprezentowaliśmy się w kontrataku i obronie i na tablicy pojawił się wynik 20:15. Nie wypuściliśmy swojej szansy i zasłużenie zgarnęliśmy trzy punkty do tabeli – skomentował Kisielewicz.

Zawodnicy ze stolicy Anglii w najbliższym tygodniu skupią się na treningach i przygotowaniach do kolejnych spotkań. Najbliższy mecz z udziałem siatkarzy ze stolicy Wysp Brytyjskich odbędzie się w sobotę, 26 stycznia. Będzie to spotkanie pucharowe. W ćwierćfinale IBB Polonia Londyn podejmie na wyjeździe zawodników Essex Blaze i powalczy o awans do kolejnego etapu.

"Teraz będziemy mieć kilka treningów, żeby poprawić nasza grę i ustabilizować rytm, na który wpłynęła długa przerwa świąteczna. Następny mecz rozgrywamy za niecały tydzień i to właśnie na przygotowaniach do niego skupimy teraz swoją uwagę” – dodał Kisielewicz.

Oprócz rozgrywek na rodzimym podwórku londyński klub w tym roku powalczy w europejskim turnieju. Już na początku lutego (9-11.02) IBB Polonia rozegra Mistrzostwa o Puchar NEVZA, które odbędą się w Danii. Przeciwnikami angielskiej drużyny będą najlepsze kluby z północnej części kontynentu. Siatkarze chcą dobrze zaprezentować się w tym turnieju i osiągnąć optymalną formę, która pozwoli walczyć o najwyższe laury.

"Ciężko pracujemy na treningach i dążymy do osiągnięcia optymalnej formy. Wiem, że będzie ona lepsza z tygodnia na tydzień, a najlepiej powinniśmy się prezentować w Danii na turnieju NEVZA” – zakończył kapitan.