IBB Polonia London without points after a top of the table clash

Londyńska drużyna nie załamała się porażką, wciąż mają na koncie więcej zwycięstw, niż przegranych. (Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London's volleyball players played their sixth league fixture yesterday at home against their rivals from the north: Durham Palatinates.

Goście przełamali zwycięską passę gospodarzy i wygrali mecz 1-3 (16:25; 25:22; 23:25; 20:25). Tym samym, drużyna ze stolicy Anglii odnotowuje pierwszą przegraną na ligowych parkietach. Londyńczycy w dalszym ciągu pozostają zespołem z najbardziej korzystnym bilansem zwycięstw do porażek.

Ze względu na odejście z IBB Polonii Londyn pierwszego szkoleniowca, we wczorajszym meczu zespół poprowadził Chris Hykiel – dyrektor sportowy klubu, który poprzednio dwukrotnie zajmował stanowisko pierwszego trenera (w latach 2007-10 oraz 2012-13) oraz trener akademii Pro Volley – Grzegorz Niski, który po kilkuletniej przerwie powrócił do ekipy mistrza Anglii.

Zespół Durham Palatinates prezentuje wysoki poziom siatkówki i w poprzednich sezonach kończył rozgrywki na drugim miejscu w tabeli zaraz za IBB Polonią Londyn, dlatego mecz był zdecydowanym hitem kolejki. Ekipa z północy, standardowo od samego początku wysoko zawiesiła poprzeczkę. Durham mocno weszło w spotkanie i całkowicie kontrolowało pierwszego seta, kończąc go wynikiem 16:25.

Druga partia była bardziej wyrównana. Gospodarze złapali rytm gry i ostatecznie doprowadzili do zwycięstwa 25:22. Trzeci set, po wyrównanej walce, ponownie należał do Durham Palatinates i zakoczył się 23:25. Londyńczycy walczyli do końca i próbowali w kluczowych momentach przechylić szalę na swoją korzyść, jednak to goście ostatecznie byli górą. W czwartym secie pokonali gospodarzy przewagą pięciu oczek, tym samym kończąc mecz zwycięstwem 1-3.

"Presja jaką wywieraliśmy na Durham serwisem, była znakomita" - podkreślił trener drużyny, Chris Hykiel. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Mimo przegranej wynik napawa optymizmem londyńską drużynę. Na parkiecie po stronie IBB Polonii Londyn wystąpiło tylko trzech seniorów, do których dołączyli młodzi adepci siatkówki z akademii Pro Volley. Oznacza to, że uczniowie mają ogromny potencjał, aby szybko dorównać najlepszym zespołom w lidze i wygrywać z doświadczonymi rywalami.

"To była wielka przyjemność móc znów trochę pomóc z ławki. Gratuluję młodym graczom, którzy nie byli zdeklasowani ani przerażeni tym, kto stoi po drugiej stronie siatki. Po meczu rozmawiałem z naszymi przeciwnikami, których zachwycił poziomem gry naszej młodzieży. Presja, jaką wywieraliśmy na Durham serwisem, była znakomita. Raz po raz ich rozgrywający musiał ograniczać się do jednej opcji z powodu słabego przyjęcia, ale żeby być uczciwym wobec Durham, mieli odpowiednie warunki, aby umieścić piłkę nad blokiem uczniów Pro Volley i to była jedyna różnica między naszymi zespołami" – wyznał Chris Hykiel, dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn i pierwszy trener drużyny we wczorajszym meczu.

"Durham ma jednego lub dwóch graczy, którzy serwują z ogromną mocą, ale zawodnicy Akademii nie byli gorsi w tym aspekcie i prawdopodobnie przyjmowali lepiej. Cieszę się, że mogę być częścią dalszego rozwoju tych bardzo utalentowanych graczy i nie mogę się doczekać obrony naszego tytułu w drugiej połowie sezonu" - dodał.

Teraz obecnego mistrza Anglii czeka świąteczno-noworoczna przerwa. Do rozgrywek powróci ponownie dopiero pod koniec stycznia. Szczegółowe informacje będą pojawiać się na stronie klubu oraz w mediach społecznościowych drużyny.