Hurkacz wraca do światowej elity. Świątek wciąż na czele rankingu

Hurkacz w finale turnieju w Halle pokonał lidera światowego rankingu. (Fot. Thomas F. Starke/Getty Images)
Od 4 kwietnia Iga Świątek nieprzerwanie prowadzi w światowym rankingu tenisistek WTA. Z kolei Hubert Hurkacz, po zwycięstwie w turnieju w Hallem awansował z 12. na 10, miejsce w zestawieniu ATP.

Rosjanin Daniił Miedwiediew, którego Polak pokonał w finale, wciąż jest liderem, wyprzedzając Niemca Alexandra Zvereva i Serba Novaka Djokovica.

Awans Hurkacza to jedyna zmiana w czołowej dziesiątce klasyfikacji ATP w porównaniu z poprzednim notowaniem. Top10 opuścił Włoch Matteo Berrettini, mimo wygranej w turnieju w Queen’s Club.

W przyszłym tygodniu tenisiści rozpoczną zmagania w wielkoszlemowym Wimbledonie. Przed rokiem wygrał go Djokovic, pokonując w finale Berrettiniego. Hurkacz zdobył wtedy punkty za awans do półfinału.

276. (277) Kacper Żuk (Polska) - 182

Iga Świątek kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. (Fot. John Berry/Getty Images)

Po zwycięstwie przed dwoma tygodniami w wielkoszlemowym French Open w Paryżu Iga Świątek nie startowała i wystąpi dopiero w rozpoczynającym się za tydzień Wimbledonie.

W czołowej dziesiątce rankingu WTA doszło do kilku drobnych przetasowań, m.in. triumfatorka turnieju w Berlinie Tunezyjka Ons Jabeur awansowała z czwartego na trzecie miejsce kosztem Hiszpanki Pauli Badosy, a na piąte z szóstego powróciła Greczynka Maria Sakkari.

Magda Linette przesunęła się z 67. na 65. pozycję, a Magdalena Fręch z 92. na 91.

W drugiej setce listy WTA są dwie biało-czerwone - Katarzyna Kawa jest sklasyfikowana na 131. pozycji, a Maja Chwalińska na 185.