Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Huragan Chris zbliża się do Wielkiej Brytanii

Huragan Chris zbliża się do Wielkiej Brytanii
Chris "wędruje" przez Atlantyk z prędkością 170 km/h. (Fot. Getty Images)
Wygląda na to, że fala upałów w Wielkiej Brytanii powoli zbliża się ku końcowi. Silny huragan, wirujący wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ma uderzyć w Wyspy.
Reklama

Meteorolodzy Met Office ostrzegają, że huragan Chris, który obecnie "wędruje" przez Atlantyk z prędkością 170 km/h, w końcu przyniesie do Wielkiej Brytanii chłodniejsze powietrze i deszcz.

Rzeczniczka Met Office Nicola Maxey poinformowała, że ​​Chris na pewno "wpłynie na pogodę w Wielkiej Brytanii, ale jeszcze nie wiadomo, w jakim stopniu, ponieważ jego siła wciąż się zmienia".

Zgodnie z prognozami amerykańskiego Krajowego Centrum ds. Huraganów (NHC), huragan niebawem zacznie słabnąć, wraz z wkraczaniem na coraz chłodniejsze wody morskie.

W weekend "pozostałości" po Chrisie dotrą nad północne krańce Atlantyku, a w poniedziałek - w rejon Europy.

Związany z nim front atmosferyczny, najpierw ciepły, przyniesie do Wielkiej Brytanii kolejne upały. W najbliższych dniach wciąż będzie gorąco, a w Londynie słupki rtęci wskażą nawet powyżej 30 st.

Upał jednak długo nie potrwa. Nadejdzie chłodny front i po burzach temperatura spadnie do 25 stopni.

Synoptycy przewidują wówczas obfite opady deszczu, a żółte ostrzeżenia pogodowe będą obowiązywać w Londynie, południowo-wschodniej Anglii, północno-zachodniej Anglii, południowo-zachodniej Anglii, Walii i West Midlands - informuje "Metro".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2019
  GBP 4.984 złEUR 4.337 złUSD 3.822 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama