Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Hundreds more Londoners will be able to rent a genuinely affordable home

Hundreds more Londoners will be able to rent a genuinely affordable home
Mieszkania wynajmowane w ramach London Living Rent są wyjątkowo tanie. (Fot. L&Q)
Hundreds more Londoners will be able to rent a genuinely affordable home and save money for a deposit to buy it, as the capital's largest London Living Rent scheme launches in the Royal Docks.
Advertisement
News available in Polish

Sadiq Khan przekazał w sumie £6,8 mln na inwestycję mieszkaniową The Sugar Works, która mieści się na terenie Royal Wharf (E16).

Stowarzyszenie L&Q, dzięki odpowiednim funduszom, przekazało do dyspozycji londyńczyków w sumie 243 mieszkań w ramach programu London Living Rent. W sumie, na podstawie ich umowy z włodarzem stolicy, dostarczonych będzie 12 tys. mieszkań z obniżonym czynszem.

Czynsz za mieszkania w The Sugar Works jest średnio o połowę niższy od przeciętnej ceny wynajmu w okolicy. Za niewielką kawalerkę (studio flat) należy zapłacić więc £730, a za mieszkanie z jedną sypialnią £821 miesięcznie. Czteropokojowa nieruchomość to z kolei wydatek £1 094 za miesiąc.

Osoby, które zamieszkają w mieszkaniach w ramach programu London Living Rent, w przyszłości będą miały prawo do wykupu nieruchomości w atrakcyjnej cenie (m.in. Shared Ownership).

Aby skorzystać z możliwości taniego mieszkania w stolicy, należy zgłosić swoje zainteresowanie oraz spełnić kryteria: zarabiać mniej niż £60 tys. rocznie i wynajmować już mieszkanie na terenie Londynu. Należy dodać, że pierwszeństwo będą miały osoby z dziećmi oraz ci, którzy pracują w okolicy danej nieruchomości (wschodni Londyn).

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Advertisement