Menu

Hugh Grant o Brexicie: "Wielka Brytania jest skończona"

Hugh Grant o Brexicie: "Wielka Brytania jest skończona"
To kolejny raz, kiedy aktor ostro krytykuje Borisa Johnsona i jego rząd. (Fot. Getty Images)
'To katastrofa'- stwierdził w niedawnym wywiadzie Hugh Grant, nawiązując do wygranych przez Partię Konserwatywną grudniowych wyborów parlamentarnych i wyjścia kraju z UE. Aktor dodał, że 'Wielka Brytania jest skończona'.
Reklama

W rozmowie dla Associated Press aktor, który jest zagorzałym przeciwnikiem rządu Borisa Johnsona, krótko skomentował to, co dzieje się w jego ojczyźnie.

Gdy dziennikarz zapytał Granta, jak się czuje, gdy w kwestii Brexitu wszystko jest już jasne, ten odpowiedział krótko: "To katastrofa".

"Czyli nie ma światełka w tunelu?" - drążył temat reporter AP, na co brytyjski aktor bez chwili namysłu odpowiedział, że nie, a jego "kraj jest skończony".

Na te słowa ostro zareagował brytyjski dziennikarz Piers Morgan. "Jak śmiał powiedzieć, że Wielka Brytania jest skończona?" - napisał na Twitterze, dodając, że "to obrzydliwe".

Hugh Grant nie pierwszy raz w mocnych słowach krytykuje Johnsona i jego partię. Brytyjskiego premiera nazwał w przeszłości m.in. "przereklamowaną gumową zabawką do kąpieli" oraz "Pinokiem", a torysów - "małą bandą prefektów masturbacji".

Podczas ostatnich wyborów do Izby Gmin aktor wspierał proeuropejskich kandydatów z Partii Pracy i Liberalnych Demokratów. W czasie kampanii chodził "od drzwi do drzwi" i przepraszał brytyjskich wyborców za Johnsona.

Czytaj więcej:

Hugh Grant i Sajid Javid: Wojna o jeden uścisk dłoni

Hugh Grant chodzi "od drzwi do drzwi" i przeprasza za Johnsona

  Komentarze
  • PL
   28 stycznia, 16:34

   Brawo Hugh, tu są jednak normalni Anglicy..
   A ten Piers Morgan- to dopiero kawał członka, dajmy na to męskiego.

  • Bimbek
   28 stycznia, 18:55

   Bardzo rozsadny facet.Mowi przez pryzmat ekonomi.A w praktyce to U.K. potrzebuje 27panstw niz 27panstw U.K. to jest biznes.To U.K. eksportuje wiecej towarow niz na odwrot! Z uwagi iz nie sa samowystarczalni a chodzi tutaj najwiecej o zywnosc,lekarstwa i energetyke.Jezeli ktos mysli ze mozna zawrzec umowe handlowa w 11 miesiecy cz to z UE czy USA to jest w duzym bledzie!

  • Gosc
   28 stycznia, 19:48

   Dobrze, ze jest taka funkcja na fb jak blokuj. Nie musze juz dzxieki niej nigdy patrzec na gebe Leszka dzierzaca faje, ani na jego durne komentarze na londynku. Co za je£op...

  • Pierogi
   28 stycznia, 23:46

   Facet przesadza i wyolbrzymia. W. Brytania skonczona ? Niby dlaczego? Na czym ten przecietny aktor sie zna bo chyba konkretnie to na niczym.

  • Benefit Kowalski
   29 stycznia, 08:28

   Niech boja się beneficiarze i beneficiarki

  • Masz na mysli siebie
   29 stycznia, 10:07

   Benefit kowalski haha

  • Pierozki
   31 stycznia, 22:36

   Do pieroga glupi

  • TeJot
   4 lutego, 07:56

   Wielka Brytania oczywiście nie jest skończona. To przejaskrawiona wypowiedź, ale na pewno ma gorsza pozycje negocjacyjna niż UE.
   27 Państw tworzy większy i silniejszy rynek niż UK. Jeśli emigranci z UE zaczną masowo opuszczac UK to może być to bolesny cios dla gospodarki. Wiedza to Prezesi dużych Koncernów i dlatego naciskają na Premiera by zmienił politykę imigracyjna na bardziej przyjazną, boją się bo wiedzą że braknie rąk do pracy w magazynach fabrykach szpitalach budownictwie itp.
   Te 11 miesięcy to będzie ciężki okres dla UK.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama