Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hotel na Heathrow założył klub dla wielbicieli prasowania

Hotel na Heathrow założył klub dla wielbicieli prasowania
Naukowcy twierdzą, że prasowanie koi nerwy. (Fot. Getty Images)
Położony w okolicy lotniska Heathrow hotel Hilton Garden Inn otwiera pierwszy w Wielkiej Brytanii 'Klub Prasujących'. Zestresowani Brytyjczycy podczas zajęć nauczą się choreografii poruszania żelazkiem i miarowego oddychania. Podobne kluby mają powstać na terenie całego Zjednoczonego Królestwa.
Reklama

Prasowanie na niektórych ludzi działa relaksująco. Wystarczy, że włączą żelazko, ulubiony film lub muzykę i mogą oddać się prasowaniu nawet na kilka godzin. Zbawienne działanie prasowania potwierdzają też naukowcy. Zwykła domowa czynność może zdziałać cuda i oddalić nękający stres.

Według najnowszych badań, 72% Brytyjczyków uważa nawet, że prasowanie jest bardziej relaksujące niż bieganie czy joga. Naukowcy podkreślają, że bez względu na to, czy ktoś biega, medytuje, czy ćwiczy jogę, ważne, aby poświęcił sobie czas i zniwelował powodujący wiele chorób stres.

Prasowanie jest równie dobrym antidotum na stres, co joga czy bieganie. (Fot. Getty Images)

Sieć hoteli Hilton Garden Inn zapytała swoich gości o proste przyjemności, które oddalają od nich stres. Dwie trzecie ankietowanych przyznało, że odpręża się podczas jogi lub medytacji. 44% stwierdziło, że najbardziej relaksuje ich prasowanie. Goście podkreślali, że podczas prasowania mają chwilę spokoju i kojąco działa na nich dźwięk wypuszczanej z żelazka pary.

Innymi prostymi, ale uspokajającymi przyjemnościami, jest też składanie ręczników, skarpetek oraz pakowanie i rozpakowywanie ubrań.

"Osoby, które chcą wziąć udział w pierwszych 30-minutowych zajęciach klubu Ironing Club w niedzielę 18 listopada o godz. 11:30, powinny przyjść w luźnych, wygodnych ubraniach. Piżamy również są mile widziane" - przekazuje serwis www.runnersworld.co.uk.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama