Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Honda też zamyka fabrykę w Wielkiej Brytanii

Honda też zamyka fabrykę w Wielkiej Brytanii
Fabryka Hondy mieści się w Swindon. (Fot. Getty Images)
Honda zamierza zamknąć swoją fabrykę w Swindon, zadając tym samym druzgocący cios zarówno swoim 3 500 pracownikom, jak i brytyjskiemu rządowi, który ma nadzieję, że Wielka Brytania pozostanie elitarną gospodarką produkcyjną po Brexicie - informuje Sky News.
Reklama

Według Sky News, japoński producent samochodów ujawni swoje plany już dziś rano. Honda odmówiła na razie komentarza w tej sprawie. 

Jeśli jednak doniesienia okażą się prawdziwe, będzie to kolejny bolesny cios dla brytyjskiego sektora motoryzacyjnego w chwilach ogromnej niepewności co do warunków przyszłego handlu z Unią Europejską.

Źródło zbliżone do Hondy przekazało Sky News, że firma zamknie fabrykę w Swindon (hr.  Wiltshire) w 2022 roku. Producent utrzyma jednak swoją europejską siedzibę w Bracknell (hr. Berkshire,) a także zespoły wyścigowe Formuły 1 w Wielkiej Brytanii.

Honda odmówiła na razie komentarza w tej sprawie. (Fot. Getty Images)

Honda produkuje w Swindon ponad 100 tys. modeli Civic i jest to jedyny zakład produkcyjny firmy w UE. Decyzja o zamknięciu fabryki jest nie tylko złą wiadomością dla jej 3 500 pracowników, ale też dla tysięcy osób zatrudnionych w łańcuchu dostaw przemysłu motoryzacyjnego.

Za najważniejszy czynnik przy podejmowaniu tej decyzji został uznany Brexit. Producent samochodów jest podobno bardzo zaniepokojony możliwością nałożenia nowych ceł na auta po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię - zauważa Sky News.

Honda to kolejny motoryzacyjny gigant, który chce opuścić Wielką Brytanię. W zeszłym tygodniu Ford poinformował premier Wielkiej Brytanii Theresę May, że przygotowuje kroki potrzebne do przeniesienia produkcji do innego kraju.

Z kolei na początku lutego Nissan ogłosił, że nie będzie montować nowego SUV-a X-Trail w fabryce w Sunderland na północy Anglii, a cała produkcja będzie na terytorium Japonii.

 

  Komentarze


  • Ja
   19 lutego, 09:19

   Pięknie, brawo, niech następni się zgłaszają, niech pokażą tej chorej babie do czego doprawdza swój kraj

  • Twòj Pan
   19 lutego, 09:29

   Czytelniku anonimowy gdzie ty teraz będziesz zamiatał I kible pucował ?

  • Foregzemp
   19 lutego, 10:32

   Niedługo to angole za chlebem będą wyjeżdżać że swojego kraju. Hehe, ale beka.

  • PLski
   19 lutego, 12:23

   Ciekawe ilu z nich głosowało za brexitem ?? A teraz strzelili sobie w kolana karma rudzielce

  • Tom
   19 lutego, 12:37

   Zaprawdę powiadam wam, że nie minie 5 lat od brexitu, a Brytyjczycy w Polsce zatrudnienia szukać będą.

  • Czytelnik anonimowy
   19 lutego, 13:21

   Niedługo to angole za chlebem będą wyjeżdżać ze swojego kraju. Leniwy angolku gdzie ty teraz będziesz zamiatał I kible pucował ? W Polsce czy hiszpani, a moze u niemca?

  • Xxx
   19 lutego, 13:50

   No to minimum zarobków dla Anglików w eu po brexit to 30 tys euro rocznie No i jeszcze wizę musza mieć a do tego trzeba bendzie wkoncu pracować co dla angoli to dziwne

  • Düther
   19 lutego, 16:08

   Przecież już wyjezdzali do Niemiec za chlebem w latach 80 I 90 tych tylko że byli już w UE A teraz już nie będą więc to jest ta różnica pozwolenia na pracę itp po 29 Marca A może będą pracować w Holandii na kwiatkach i pomodorkach

  • Nick(t) ważny
   19 lutego, 21:10

   A na stronach bbc podają, że to nie z powodu brexitu Honda się wynosi. Tak więc miejscowi nie powiążą faktów. Tutaj link: https://www.bbc.co.uk/news/business-47287386

  • Agnes
   20 lutego, 01:10

   Oczywiście że będą mówić że to nie z powodu Brexitu, boją się przyznać jaką debilną decyzje podjeli....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama