Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Home Office zarabia krocie na dzieciach imigrantów

Home Office zarabia krocie na dzieciach imigrantów
Na jednym wniosku o brytyjski paszport Home Office zarabia 640 funtów. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powinno rozważyć zniesienie 'kontrowersyjnych opłat' za wnioski o obywatelstwo dla dzieci, a także zwracać pieniądze za odrzucone aplikacje - twierdzi niezależny inspektor ds. imigracji, David Bolt.
Reklama

Aby ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo dla dziecka, trzeba zapłacić 1 102 funtów, mimo że realne koszty administracyjne wynoszą zaledwie 372 funty. W praktyce oznacza to, że brytyjskie MSW zarabia na każdej aplikacji 640 funtów, a w ciągu 10 miesięcy wzbogaciło się aż o 22 miliony funtów.

Inspektor ds. imigracji, a także organizacje charytatywne, oskarżają MSW o "bezwstydne zarabianie" na rodzinach imigrantów, które od lat mieszkają na Wyspach, "przepracowują się, zadłużają, nie płacą podstawowych rachunków i popadają w biedę", aby tylko zebrać na procedurę naturalizacji w UK - informuje "The Guardian".

"Co więcej, w przypadku, gdy aplikacja jest odrzucana, osoba starająca się o obywatelstwo nie otrzymuje zwrotu pieniędzy" - zaznacza David Bolt, wzywając Home Office do pełnego przeglądu procesu regulującego zwolnienia stosowane w niektórych aplikacjach i do większej przejrzystości procesu decyzyjnego.

Brytyjskie MSZ odpiera wszystkie zarzuty, przypominając, że z opłat za uzyskanie obywatelstwa można zostać zwolnionym, jeśli udowodni się, że nie posiada się środków do życia. "Doskonale zdajemy sobie sprawę, że musimy wspierać tych w najcięższej sytuacji. Dlatego zwalniamy z opłat osoby, które najbardziej tego potrzebują - w tym dzieci i młodych ludzi, którzy spędzili znaczną część swojego życia w Wielkiej Brytanii" - informuje rzecznik resortu, cytowany przez "The Guardian".

Eksperci zauważają jednak, że imigranci nie są chętni do składania takiej deklaracji z obawy przed zamknięciem im drogi do uzyskania obywatelstwa. "Cudzoziemcy wychodzą z założenia, że Wielka Brytania nie będzie chciała nowego obywatela, który jest za biedny, aby zapłacić za wniosek" - podsumowują.

Więcej informacji na temat ubiegania się o brytyjskie obywatelstwo można znaleźć TUTAJ.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   6 kwietnia, 23:21

   No i tu trzeba wspierać pana Bolta bo ma racje...

  • Lulu
   7 kwietnia, 14:39

   I bardzo dobrze ze zarabiaja na obywatelstwie,kazdy robi biznes jak moze.Ten Bolt to jakis komunista- rozdawal by panstwowe pieniadze jakims obcym.

  • Hh
   7 kwietnia, 17:14

   Wyssaja wszystko z polakow prawo sie zmieni jak to u nich przyklad status i rezentura wazna nie wazna platne juz i zniesioma platnosc to samo paszporty one sie przydadza ale chyba na stały powrot do ojczyzny ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama