Menu

Holandia: Pośrednik wyłudził tysiące euro od polskich imigrantów

Holandia: Pośrednik wyłudził tysiące euro od polskich imigrantów
W kontrakcie - za dodatkową opłatą - oferowano im pakiet usług, których "nigdy nie chcieli i z których nigdy nie korzystali". (Fot. Getty Images)
Pośrednik wynajmujący w Holandii mieszkania migrantom zarobkowym z Polski wyłudził od nich tysiące euro. Sprawa została zgłoszona policji - poinformował dziennik 'NRC'. Z artykułu wynika, iż co najmniej siedmiu Polaków przez prawie dwa lata zapłaciło pośrednikowi tysiące euro poza należnym czynszem.
Reklama
Reklama

W podpisanym kontrakcie oferowano im pakiet usług za około 300 euro miesięcznie. "Usług, których nigdy nie chcieli i z których nigdy nie korzystali, np. pomoc w tłumaczeniach czy ubieganie się o pozwolenie na parkowanie" - podaje dziennik.

Polacy przekazali pieniądze na konto firmy pośrednika. Dziennikarze "NRC" uzyskali dostęp do potwierdzających to wyciągów bankowych, umów najmu i innych dokumentów siedmiu polskich migrantów zarobkowych.

Opisywany pośrednik zaprzecza, że doszło do oszustwa. "Polacy świadomie podpisywali umowę" - przekazał dziennikowi. Dodał, że |pakiet relokacyjny" był przez nich "szeroko wykorzystywany".

Sprawa została zgłoszona na policję przez Fundację Samen Onze Solidariteit (SOS), która zajmuje się pomocą migrantom zarobkowym z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

"Okropna forma oszukiwania polskich najemców" - czytamy na profilu organizacji na Facebooku. Fundacja pracowała nad zgromadzeniem materiałów w sprawie oszustwa przez ponad dziewięć miesięcy - wynika z jej postu.

"NRC" informuje, że Vivada Properties, firma będąca wścieleniem nieruchomości, wysłała w lutym br. pismo do 25 najemców, którzy prawdopodobnie również zostali obciążeni dodatkowymi kosztami. "Chcielibyśmy zwrócić państwu uwagę, aby natychmiast wstrzymać te płatności, ponieważ są one niezgodne z prawem" - cytuje pismo dziennik.

Dyrektor zarządzający firmy, Victor van Bommel, stwierdził w rozmowie "NRC", że jest dla niego całkiem jasne, że doszło do oszustwa.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama