Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Holandia: 3 osoby zabite, 9 rannych. Zidentyfikowano napastnika

Holandia: 3 osoby zabite, 9 rannych. Zidentyfikowano napastnika
Policja z Utrechtu wzmocniła ochronę w pobliżu ciągów komunikacyjnych miasta. (Fot. Getty Images)
Policja w Utrechcie poinformowała, że w związku ze strzelaniną w tramwaju w tym mieście, poszukuje 37-letniego mężczyzny urodzonego w Turcji. Policja ostrzega przed Gokmanem Tanisem i prosi, aby się do niego nie zbliżać.
Reklama

W sumie trzy osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w strzelaninie w tramwaju w Utrechcie - poinformował burmistrz tego miasta w środkowej Holandii.

Policja w Utrechcie przekazała z kolei, że w związku ze strzelaniną poszukuje 37-letniego Gokmana Tanisa. Na Twitterze policja opublikowała także zdjęcie mężczyzny i zaapelowano, aby się do niego nie zbliżać.

Premier Holandii Mark Rutte nie wykluczył, że atak w środkowej Holandii mógł mieć podłoże terrorystyczne. Na konferencji prasowej w Hadze szef holenderskiego rządu oświadczył, że wychodzi z założenia, że był to "zamach".

Rutte zwrócił również uwagę, że władze podjęły "wszystkie wysiłki", aby schwytać "podejrzanego lub podejrzanych" odpowiedzialnych za atak.

Szef holenderskiego rządu podkreślił, że jego kraj "nie ugnie się w obliczu nietolerancji". "Akt terroryzmu jest atakiem na naszą cywilizację, na nasze tolerancyjne i otwarte społeczeństwo (...) Jest tylko jedna odpowiedź - że nasze rządy prawa i nasza demokracja są silniejsze niż fanatyzm i przemoc - zaznaczył Rutte. "Nie ugniemy się w obliczu nietolerancji, nigdy" - zapewnił.

 

  Komentarze


  • Tom
   19 marca, 02:33

   Strzelaninie? Czyli należy rozumieć, że była przynajmniej jeden atakujący i jeden broniący. Pomiędzy dwoma stronami doszlo do wymiany ognia, więc mówimy o strzelaninie. Czy tak fakty się przedstawiają?
   Bo jeżeli był tylko atakujący i nie było wymiany ognia, to strzelaniny nie było.

  • Raziel
   19 marca, 07:24

   Biały mężczyzna z Nowej Zelandii został nazwany zamachowcem, Czlowiek z ciemniejszą karnacją to zwykly mężczyzna. Media boją się nazwać ich zamachowcami. Dzięki. Właśnie dzięki mediom tanczymy w coraz większym gownie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama