Hiszpańskie media: Największe polskie gwiazdy zawiodły

"Szczęsny (na zdj.) stał się pierwszym bramkarzem turnieju, który zdobył gola samobójczego, a Krychowiak pierwszym zawodnikiem, który otrzymał czerwoną kartkę". (Fot. Getty Images)
Podsumowujący wczorajszą porażkę biało-czerwonych ze Słowacją (1:2) w mistrzostwach Europy dziennikarze z Hiszpanii wskazują, że Polska nie tylko straciła trzy punkty, ale również formę swoich czołowych piłkarzy, a największe gwiazdy zespołu zawiodły.

Dzienniki "Marca" i "As" w dzisiejszych komentarzach z meczu w Sankt Petersburgu wskazują, że polscy kibice mogą czuć ogromny niedosyt z postawy gwiazd swojego zespołu, które przeszły już do historii tego turnieju z negatywnych powodów.

Wskazują, że Wojciech Szczęsny stał się pierwszym bramkarzem turnieju, który zdobył gola samobójczego, a Grzegorz Krychowiak pierwszym zawodnikiem, który otrzymał czerwoną kartkę.

Hiszpańskie media wskazują też na słabą postawę Roberta Lewandowskiego, od którego oczekiwano, że poprowadzi swój zespół do zwycięstwa jako najlepszy piłkarz świata i najskuteczniejszy gracz Bundesligi. "Robert Lewandowski też wczoraj stał się pierwszym najczęściej strzelającym na bramkę rywala graczem turnieju. Niestety, żaden z jego pięciu strzałów nie trafił do celu" - odnotowało Radio Marca.

W ocenie dziennika "As" wczorajszy mecz zakończył się "całkowitą klęską" polskiego zespołu. Gazeta wskazuje też na nieudany debiut na Euro w roli selekcjonera Portugalczyka Paulo Sousy. Stołeczny dziennik zauważa, że choć Portugalczyk miał mało czasu na zapoznanie się ze swoją drużyną, to jednak jej przygotowanie do Euro pozostawia wiele do życzenia.

Tymczasem dziennik "Marca" broni portugalskiego szkoleniowca, wskazując, że "decyzję Sousy" można było zobaczyć już krótko po przerwie, którą gazeta nazywa "balsamem" dla biało-czerwonych. Odnotowuje, że już na początku drugiej połowy Polacy wyrównali, krótko po wyjściu z szatni. Wskazuje jednak, że Polakom uwagi trenera nie wystarczyły na długo.

Jan Bednarek: "Zagraliśmy jak juniorzy"