Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hiszpania bez selekcjonera. Luis Enrique podał się do dymisji

Hiszpania bez selekcjonera. Luis Enrique podał się do dymisji
49-letni Luis Enrique prowadził "La Roję" od lipca ubiegłego roku. (Fot. Getty Images)
Luis Enrique nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii - poinformował prezes tamtejszej federacji Luis Rubiales. Szkoleniowiec podał się do dymisji z powodów osobistych, mimo udanego startu w eliminacjach mistrzostw Europy.
Reklama

49-letni Luis Enrique, który prowadził "La Roję" od lipca ubiegłego roku, nie towarzyszył już swojej drużynie narodowej w meczach z Maltą w marcu oraz z Wyspami Owczymi i ze Szwecją w czerwcu. Wówczas jego nieobecność także tłumaczono względami osobistymi i nie podano szczegółów.

"Jest nam bardzo przykro z powodu tej sytuacji. Jesteśmy Luisowi bardzo wdzięczni za wszystko, co zrobił dla tego zespołu i całej federacji. Drzwi będą dla niego zawsze otwarte" - zapewnił Rubiales na konferencji prasowej.

Następcą Luisa Enrique został jego dotychczasowy asystent Robert Moreno. "To dla mnie słodko-gorzka chwila. Zawsze marzyłem, żeby zostać trenerem reprezentacji, ale nie spodziewałem się, że stanie się to w takich okolicznościach. Każdego innego dnia byłby to piękny dzień, ale w tej sytuacji to jest po prostu coś, z czym musimy się pogodzić. Będziemy solidnie i profesjonalnie dążyć do tego, aby kontynuować pracę Luisa" - podkreślił.

Hiszpania jest po czterech meczach liderem grupy F z 12 punktami i bilansem goli 11-2. Jej najpoważniejsi rywale to obecnie Szwecja i Rumunia, które zgromadziły po siedem punktów. Na Euro 2020 awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama