Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hiszpania: Sześciu obywateli Niemiec i Szwajcarii zatrzymanych za gwałty

Hiszpania: Sześciu obywateli Niemiec i Szwajcarii zatrzymanych za gwałty
Aleja Las Ramblas w Barcelonie, gdzie zawsze jest tłum turystów. (Fot. Getty Images)
Hiszpańska policja zatrzymała czterech Niemców i dwóch obywateli Szwajcarii za udział w gwałtach w Palma de Mallorca oraz w Barcelonie. Wszyscy przybyli do Hiszpanii na urlop.
Reklama

Jak poinformowały źródła policyjne, do pierwszego zatrzymania doszło w czwartek wieczorem w Palma de Mallorca, głównym mieście wyspy Majorka. Zatrzymani, czterej obywatele Niemiec, mieli dopuścić się gwałtu zbiorowego na 18-letniej niemieckiej turystce.

W chwili zatrzymania, do którego doszło na lotnisku w Majorce, niemieccy urlopowicze przygotowywali się do kontroli bagaży.

Tymczasem wczoraj hiszpańskie służby zatrzymały w Barcelonie dwóch 22-letnich obywateli Szwajcarii. Obaj mężczyźni przybyli do stolicy Katalonii na urlop.

Według aktu oskarżenia, obywatele Szwajcarii po nieudanej próbie zgwałcenia 22-letniej kobiety w toalecie jednej z dyskotek napadli na nią ponownie po wyjściu z lokalu. Do gwałtu miało dojść przy jednej z barcelońskich plaż.

Nawet w tak malowniczych miejscach jak Majorka dochodzi do przestępstw... (Fot. Getty Images)

Zatrzymania turystów podejrzanych o gwałty zbiegają się w czasie z opublikowaniem wczoraj przez wymiar sprawiedliwości werdyktu w sprawie gwałcicieli z hiszpańskiej grupy "La Manada".

Orzeczenie zapadło 28 czerwca przed hiszpańskim Sądem Najwyższym, który skazał pięciu mężczyzn na kary od 15 do 17 lat więzienia. W 2016 r. dopuścili się oni agresji na tle seksualnym wobec nastolatki w Pampelunie w północno-wschodniej Hiszpanii. Przed orzeczeniem SN pozostawali na wolności pomimo wcześniejszego wyroku skazującego, co doprowadziło do licznych protestów społecznych.

Wprawdzie w 2018 r. mężczyźni ci, wśród których jest m.in. były żołnierz i policjant, zostali skazani na 9 lat więzienia, ale, jak to ujął w werdykcie sąd pierwszej instancji w Nawarze, ponieśli oni karę "za wykorzystanie seksualne", a nie za gwałt.

Protesty przeciwko "zbyt niskiej", jak twierdziło wielu demonstrantów, karze nasiliły się w całej Hiszpanii po orzeczeniu sądu apelacyjnego w Sewilli, który na początku stycznia 2019 r. zwolnił agresorów z więzienia.

 

    Komentarze


    • Quu
      6 lipca, 14:04

      No serio? A przecież to tylko uchodźcy gwałcą

    • Quu-tas
      6 lipca, 18:35

      Skad wiesz, ze to nie uchodzcy z paszportami?

    Dodaj komentarz


    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 19.07.2019
    GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

    Sport


    Reklama