Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hillary Clinton: Nie wystartuję w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Hillary Clinton: Nie wystartuję w wyborach prezydenckich w 2020 r.
Clinton: "Nie wystartuję, ale będę nadal pracować, występować i angażować się na rzecz tego, w co wierzę". (Fot. Getty Images)
Była sekretarz stanu i była pierwsza dama USA Hillary Clinton oświadczyła wczoraj, że nie zamierza startować w wyborach prezydenckich w 2020 r. Zdementowała tym samym pogłoski, że mogłaby podjąć trzecią taką próbę w swojej karierze.
Reklama

"Nie wystartuję, ale będę nadal pracować, występować i angażować się na rzecz tego, w co wierzę" - oświadczyła podczas wywiadu w CNN.

71-letnia obecnie Clinton - senator Nowego Jorku w latach 2001-2009, a wcześniej przez osiem lat pierwsza dama Stanów Zjednoczonych - w 2008 roku po raz zdecydowała się ubiegać o prezydenturę, przegrała jednak z Barackiem Obamą, który urząd ten sprawował później przez dwie kadencje.

W 2016 roku startowała ponownie i zdołała uzyskać partyjną nominację w wyborach szefa państwa. Została jednak pokonana przez republikańskiego biznesmena bez doświadczenia w polityce, Donalda Trumpa.

Po tej porażce polityk wycofała się na pewien czas z życia publicznego i polityki.

Trump zapowiedział już, że zamierza ubiegać się o reelekcję.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama