Hat-trick Messiego i gładkie zwycięstwo Barcelony

Lionel Messi jest niezawodny! (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Betis Sewilla 4:1 w spotkaniu kończącym 28. kolejkę hiszpańskiej ekstraklasy. Trzy bramki dla 'Dumy Katalonii' zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, a jedną dołożył Urugwajczyk Luis Suarez.

Messi prowadzenie swojej drużynie dał w 18. minucie, a drugą bramkę zdobył tuż przed przerwą. Po nieco ponad godzinie gry na listę strzelców wpisał się Suarez. Natomiast w 82. minucie autorem honorowego gola dla gospodarzy był Loren Moron.

Hat-tricka Messi skompletował trzy minuty później pięknym, technicznym strzałem, po którym piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki. W dolicznym przez sędziego czasie gry mógł strzelić czwartego gola, ale trafił w słupek.

Messi z 29 bramkami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. O jedenaście mniej ma drugi w zestawieniu Suarez.

W tabeli prowadzi Barcelona, która o dziesięć punktów wyprzedza Atletico Madryt. Stołeczny zespół w sobotę uległ na wyjeździe Athletic Bilbao 0:2.

Tego samego dnia udany powrót na ławkę trenerską Realu Madryt miał Zinedine Zidane. Jego podopieczni wygrali na własnym stadionie z Celtą Vigo 2:0. Do Barcelony "Królewscy" tracą 12 punktów.