Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Harrods usuwa rzeźbę Diany i Dodiego

Harrods usuwa rzeźbę Diany i Dodiego
Diana i Dodi zginęli w 1997 roku, w wypadku samochodowym w Paryżu. (Fot. Getty Images)
Kontrowersyjna rzeźba z brązu księżnej Diany i jej przyjaciela, milionera Dodiego Al-Fayeda, już wkrótce zniknie ze słynnego domu towarowego w Londynie.
Reklama

Księżna Diana była częstą bywalczynią Harrodsa, a jej zażyłe stosunki z synem ówczesnego właściciela tego domu towarowego budziły szereg kontrowersji na całym świecie.

Rzeźbę odsłonięto 1 września 2005 roku i od tamtej pory przyciągała ona do Harrodsa wielu wielbicieli księżnej Diany. (Fot. Getty Images)

W 2005 roku ojciec Dodiego, Mohamed Fayed, odsłonił pomnik pod nazwą "Niewinne ofiary", przedstawiającą zmarłą tragicznie parę. Statua, mieszcząca się przy ruchomych schodach w Harrodsie, miała być hołdem dla jego syna oraz księżnej i przyciągała wielu wielbicieli "królowej ludzkich serc" z całego świata.

Gdy w 2010 roku Mohamed Fayed sprzedał Harrods katarskiej rodzinie królewskiej za oszałamiającą kwotę 1,5 mld funtów, zastrzegł, by rzeźba została. Nowy właściciel przystał na te warunki, jednak sytuacja zmieniła się, gdy synowie księżnej - William i Harry - ogłosili, że powstaje nowy pomnik Diany, który będzie znajdował się na terenie Pałacu Kensington, gdzie mieszkała ich matka.

Przedstawiciel Harrodsa poinformował, że w związku z tym zamierza zwrócić rzeźbę jej właścicielowi. Jak donosi BBC, Mohamed Fayed podziękował za opiekę nad pomnikiem i stwierdził, że czas "zabrać go do domu".

 

  Komentarze


  • Osama
   14 stycznia, 14:40

   Oni zawsze spoufalali sie z muzułami.Pierwsza byla tlusta Victoria, ktora wziela sobie islamskiego kochasia na statość.

  • Gosc
   14 stycznia, 14:57

   A co z marianem z polski miala sie zadawac?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama