Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

HMRC: Najbardziej absurdalne wymówki podatników w UK

HMRC: Najbardziej absurdalne wymówki podatników w UK
Pracownicy brytyjskiej skarbówki przyznają, że słyszeli już chyba każdą możliwą historię. (Fot. Getty Images)
Podatnicy na Wyspach podają niedorzeczne wymówki, aby usprawiedliwić się przed urzędnikami HMRC. Jako powód opóźniania w nadesłaniu rozliczenia podatkowego w terminie podali nawet wizytę kosmitów.
Reklama

Urzędnicy brytyjskiej skarbówki zaapelowali do podatników, aby oszczędzili sobie czasu oraz wysiłku i nie zasypywali ich niedorzecznymi tłumaczeniami, bo i tak większość z nich już słyszeli.

Wyspiarze "uszczęśliwiali” w tym roku skarbówkę przedziwnymi tłumaczeniami. Jeden z podatników napisał, że była żona zostawiła jego rozliczenia na piętrze domu, a on ma lęk wysokości i nie był w stanie zabrać stamtąd dokumentu. Inny tłumaczył, że nie mógł wejść do domu, bo jego żona widziała kosmitów i zaryglowała drzwi. 

Pewien aktor nie rozliczył się, bo był zbyt zajęty graniem. (Fot. Getty Images)

Na liście tłumaczeń znalazły się też zmarznięte palce, którymi podatnik nie mógł pisać na komputerze. Pewien mężczyzna tłumaczył, że nie miał czasu na rozliczenie, bo podróżował po kraju i wystawiał monodram.

Jakie tłumaczenia przekonają HMRC? Urzędnicy skarbówki zrozumieją spóźnionych z rozliczeniem podatników, którzy na przykład stracili bliską osobę, chorowali, ich dom spłonął lub został zniszczony przez powódź.

Kreatywność podatników w większości przypadków zdaje się jednak na nic, bo brytyjska skarbówka pozostaje głucha na barwne tłumaczenia. Osoby, które nie rozliczyły się w terminie i nie zapłaciły podatku na czas, zostaną ukarane grzywną w wysokości 100 funtów. Wysokość grzywny wzrasta do znacznie wyższych kwot, jeśli podatnik wciąż unika regulacji zobowiązania.

Więcej informacji na temat podatków i terminarza podatnika można znaleźć w naszym dziale Poradnik Polaka w UK w artykule :"Terminarz podatnika w Wielkiej Brytanii"

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama