Menu

Gwałtowna Hannah uderzy w Wyspy

Gwałtowna Hannah uderzy w Wyspy
Silny wiatr może tworzyć bardzo wysokie fale. (Fot. Getty Images)
To nie będzie spokojny weekend na Wyspach Brytyjskich. Meteorolodzy ostrzegają przed uderzeniem sztormu Hannah, który już jutro przyniesie ze sobą wiatr wiejący z prędkością do 130 km/h - informuje 'Metro'.
Reklama

Pierwsza na celowniku sztormowej pogody będzie zachodnia Irlandia. Pomarańczowe ostrzeżenia pogodowe wydano dla hrabstw Clare, Kerry, Cork i Limerick. Meteorolodzy alarmują, że trudne warunki atmosferyczne mogą doprowadzić do poważnych zakłóceń w transporcie i przerw w dostawach energii elektrycznej.

Jak informuje Matthew Martin z irlandzkiej służby meteorologicznej Met Eireann, która nadała burzy imię Hannah, wszystko zacznie się jutro około południa. Jednak ulewne deszcze i najsilniejsze podmuchy wiatru spodziewane są wieczorem.

Hannah nie oszczędzi też zachodniej i południowej Walii. "Tam wiatr może uderzyć z siłą ok. 115 kilometrów na godzinę" - informuje rzecznik Met Office, Grahame Madge.

"Dla reszty Wielkiej Brytanii, w tym części Szkocji i południowo-zachodniego wybrzeża, prognozujemy wiatr wiejący z prędkością 70-90 km/h. Wydaliśmy dla tych obszarów żółte ostrzeżenie pogodowe, które obowiązuje od jutra od godz. 21:00 do godz. 15:00 w sobotę" - zaznacza ekspert.

Madge dodaje, że Met Office postanowiło nie nazywać burzy w Wielkiej Brytanii, ponieważ jej wpływ będzie mniej poważny niż w Irlandii.

Jak długo gwałtowna pogoda zostanie na Wyspach po tych rekordowo ciepłych świętach? Rzecznik Met Office uspokaja, że po niedzieli wszystko powinno wrócić do normy.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.11.2019
  GBP 5.001 złEUR 4.281 złUSD 3.885 złCHF 3.921 zł

  Sport


  Reklama