Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Grecja: Ciało 35-letniej Brytyjki odnalezione na dnie głębokiego jaru

Grecja: Ciało 35-letniej Brytyjki odnalezione na dnie głębokiego jaru
Natalie Christopher miała na Cyprze wielu przyjaciół. (Fot. Getty Images)
Po trzydniowych poszukiwaniach, na greckiej wyspie Ikaria, na dnie głębokiego jaru odnaleziono wczoraj ciało zaginionej 35-letniej brytyjskiej turystki z Cypru. Według wstępnych ustaleń, Natalie Christopher została przygnieciona dużym odłamkiem skały.
Reklama

Christopher - astrofizyk i znana aktywistka społeczna - mieszkała na Cyprze, gdzie pracowała jako wykładowca na Uniwersytecie Europejskim. Uprawiała wiele sportów, a bieganie było jej pasją. Lokalne media społecznościowe zamieszczają w ostatnich dniach wiele wspomnień na jej temat.

"Biegaczka trailowa, astrofizyk, triathlonistka, wspinacz, miłośniczka przyrody, działaczka na rzecz pokoju, feministka i obrończyni zwierząt. Natalie Christopher była tym wszystkim i kimś o wiele więcej. Była jedną z najbardziej inteligentnych osób, jakie kiedykolwiek spotkaliśmy. Kochała życie, czerpała z niego pełnymi garściami, z nieograniczoną radością" – tak opisała Christopher facebookowa grupa Cypryjscy Biegacze Terenowi, do której należała.

Christopher, która pojechała na Ikarię wraz ze swoim cypryjskim partnerem na długi weekend w zeszłą sobotę (3 sierpnia), zaginęła w poniedziałek. Jej 38-letni partner oznajmił greckiej policji, że wyszła z ich wspólnego pokoju hotelowego wcześnie rano, aby właśnie pobiegać. Ponieważ nie wróciła na śniadanie, zadzwonił do niej i zapytał, co się dzieje. W odpowiedzi usłyszał, że powrót zajmie jej trochę czasu, ponieważ znajduje się na "trudnym terenie".

Brytyjka mieszkała na Cyprze ze swoim partnerem. (Fot. Getty Images)

Christopher zapewniła mężczyznę, że będzie ostrożna. Jednak na jego kolejne telefony już nie odpowiadała. Około południa jej zaginięcie zostało zgłoszone na policję, która niezwłocznie rozpoczęła przeczesywanie regionu wyspy, w którym miała się znajdować.

W poszukiwaniach brało udział wielu ochotników. To właśnie jeden z nich odnalazł ciało. Przyjaciele Brytyjki, której rodzice urodzili się na Cyprze, zorganizowali akcję crowdfundingową, podczas której zebrano cztery tysiące euro. Te pieniądze miały być użyte na opłacenie przelotu z Larnaki na Ikarię grupy lokalnych (cypryjskich) biegaczy terenowych, którzy także chcieli przyłączyć się do akcji ratunkowej. Niestety, już nie zdążyli.

W świetle doniesień mediów brytyjskich, na Ikarię ma jutro przybyć lekarz medycyny sądowej, który ustali powody śmierci Christopher. Do czasu jego przybycia, jej ciało pozostanie w takiej samej pozycji, w jakiej je znaleziono.

Ciało kobiety wciąż znajduje się w miejscu, gdzie je znaleziono - na Ikarię ma przybyć lekarz medycyny sądowej. (Fot. Getty Images)

Christopher była aktywną działaczką na rzecz pokoju na Cyprze. Z jej inicjatywy powstały dwa programy, mające na celu propagowanie zbliżenia między dwoma społecznościami, grecko-cypryjską i turecko-cypryjską.

Zorganizowana przez nią na Facebooku grupa "Cypryjskie Dziewczyny Potrafią" zachęcała kobiety z obu społeczności do aktywnego zajęcia się sportem. Natomiast skierowany do dzieci projekt Columba Hershel miał na celu poprzez naukę o astronomii uzmysłowienie im, że cały Cypr znajduje się pod jednym, wspólnym niebem.

"Dodałaś do naszego życia energii i nauczyłaś nas, jak walczyć z poświęceniem o uczynienie tego świata lepszym miejscem. Byłaś dla nas inspiracją. Obiecujemy kontynuować twoją pracę. Cypr stracił jedną z najlepszych (swoich córek)" – oznajmiła na Facebooku grupa działająca pod wezwaniem "Natychmiast Zjednoczcie Cypr", którą Christophor popierała.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama