Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Grafton Street jedną z najruchliwszych ulic handlowych Europy

Grafton Street jedną z najruchliwszych ulic handlowych Europy
Przez Grafton Street średnio przechodzi 8,8 tys. osób na godzinę. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
Dublińska Grafton Street okazała się jedną z najbardziej ruchliwych europejskich ulic handlowych. Tym samym zyskała miano najchętniej uczęszczanej przez pieszych arterii w Irlandii.
Reklama

Grafton Street trafiła na 11. miejsce rankingu 30 pasaży handlowych Europy. Średnio każdej godziny przechodzi przez nią 8,8 tys. osób.

Dane opublikowane przez BNP Paribas Real Estate wykazały także, iż stołeczny deptak odwiedza tylko o 5% przechodniów mniej niż Regent Street w Londynie.

W badaniu wzięto pod uwagę 98 ulic. Niedaleko za Grafton Street znalazła się Henry Street z wynikiem 8,5 tys. pieszych na godzinę. Obie ulice są zamknięte dla ruchu kołowego.

“Irlandzkie ulice wypadły lepiej niż niektóre popularne pasaże w Paryżu czy Rzymie. Dwie dublińskie arterie znalazły się w pierwszej 20 rankingu, pobijając francuski Boulevard Haussmann, rzymską Via del Corso czy Kalverstraat w Amsterdamie” - skomentował dla “The Independent” Eoin Feeney z BNP.

Według raportu, Grafton Street jest najbardziej pożądaną przez irlandzkich handlowców lokalizacją, ponieważ ze względu na jej kulturalny i turystyczny charakter przyciąga i mieszkańców, i turystów. Czynnikiem odstraszającym są jednak bardzo wysokie czynsze.

Kupujących przyciąga najbardziej dom handlowy Brown Thomas, Other Stories, Victoria Secrets, Molton Brown oraz Hugo Boss.

Najbardziej ruchliwą ulicą Europy okazała się londyńska Oxford Street z wynikiem 13,5 tys. przechodniów na godzinę.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama