Gortat najlepszym strzelcem, Wizards w play off!

Marcin Gortat najlepszy! (Fot. Getty Images)
Koszykarze Washington Wizards pokonali u siebie Boston Celtics 118:92 i na siedem spotkań przed końcem sezonu regularnego zapewnili sobie awans do play off ligi NBA. Marcin Gortat zdobył dla zwycięzców 22 punkty i miał osiem zbiórek.
"Czarodzieje" awansowali do fazy pucharowej jako szósty zespół Konferencji Wschodniej, po Indiana Pacers, Miami Heat, Toronto Raptors, Chicago Bulls i Brooklyn Nets. Po meczu spontanicznie świętowali ten sukces na środku parkietu w hali Verizon Center.

Polski środkowy był wczoraj wyróżniającym się graczem spotkania i najlepszym strzelcem, zbierającym i przechwytującym drużyny. Przebywał na parkiecie 28 minut i imponował w każdym elemencie gry, szczególnie skutecznością w ataku.

Trafił 10 z 13 rzutów za dwa punkty i obydwa wolne, zebrał siedem piłek w obronie i jedną w ataku, miał cztery asysty, trzy przechwyty (wyrównany rekord sezonu), blok, stratę i dwa faule.

Dobrą dyspozycję zasygnalizował już w pierwszej akcji spotkania, zdobywając punkty potężnym wsadem lewą ręką po podaniu Johna Walla. W niespełna sześć minut inauguracyjnej kwarty na różne sposoby zdobył 10 punktów - prawym hakiem, rzutem z półdystansu, dobijając własny niecelny rzut i z linii osobistych. Po tych akcjach Gortata Wizards prowadzili 21:6. Ich zwycięstwo w tym meczu ani przez chwilę nie było zagrożone.

Łodzianin powiększał swój dorobek w dwóch kolejnych kwartach i pewnie uzyskałby 33. w sezonie double-double, gdyby całej czwartej nie przesiedział na ławce.

"Czarodzieje" wystąpią w play off po raz pierwszy od 2008 roku. Z 30 zespołów tworzących NBA dłuższej nieobecności w tej fazie doświadczyli tylko Sacramento Kings (ten sezon będzie dziewiątym z rzędu) i Minnesota Timberwolves (11).