Gortat 9 points for Wizards

Marcin Gortat zostaje zdobył 9 pkt. dla swojej drużyny (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat of Poland got 9 points for Wizards.Bradley Beal scored 41 points to lead the Washington Wizards to a 117-110 NBA victory over a Los Angeles Clippers team suddenly struggling on the defensive end.

Po piątkowym, najlepszym, jeśli chodzi o ofensywę, meczu sezonu (122:108 z Detroit Pistons, 57-procent skuteczności rzutów z gry), "Czarodzieje" w konfrontacji z czołowym zespołem Konferencji Zachodniej (bilans 20-8) pokazali, że dobra dyspozycja, jaką prezentowali od pewnego czasu nie była dziełem przypadku.

Podopieczni trenera Scotta Brooksa wygrali sześć z ostatnich ośmiu spotkań, w tym pięć kolejnych na własnym parkiecie. W niedzielę w hali Verizon Center trafili 53 procent rzutów z gry (rywale 49 proc.), a na zwycięstwo w tym wyrównanym spotkaniu zapracowali w czwartej kwarcie, którą wygrali 32:23. Przerwali tym samym serię czterech kolejnych triumfów Clippers w lidze.

Niemały udział w tym sukcesie miał Gortat, który siedem ze swoich dziewięciu punktów zdobył w ostatniej odsłonie. To po jego trzypunktowej akcji (trafienie spod kosza z faulem plus celny rzut wolny) na 3.03 min przed końcem spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie 109:106, którego już nie oddali.

Polski środkowy Gortat grał w sumie 38 minut. Trafił cztery z ośmiu rzutów z gry i jedyny wolny. Miał także także siedem zbiórek (dwie w ataku, pięć w obronie), przechwyt, dwa bloki i dwie straty. Popełnił cztery faule.
"Nasza gra w defensywie wyglądała dziś o wiele lepiej. Teraz musimy utrzymać ten poziom. Jutro mamy kolejny mecz i też chcemy go wygrać" - oznajmił Gortat..