Gorąca końcówka w wygranym meczu Manchester City

Manchester City pokonał Shalke 3:2. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen przegrali z Manchesterem City 2:3 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 12 marca w Anglii.

Sporo emocji było w spotkaniu Manchester City, który pokonał na wyjeździe Schalke Gelsenkirchen 3:2, choć przegrywał 1:2 i grał w dziesiątkę.

W 18. minucie gola dla gości strzelił Argentyńczyk Sergio Aguero, ale jeszcze przed przerwą "The Citizens" stracili dwie bramki po strzałach z rzutów karnych Algierczyka Nabila Bentaleba. Przy pierwszej z "jedenastek" sędzia skorzystał z VAR, a przerwa w grze trwała kilka minut.

W 68. minucie sytuacja Manchesteru City stała się jeszcze trudniejsza, tak się przynajmniej wydawało. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył argentyński obrońca City Nicolas Otamendi.

Osłabieni podopieczni Josepa Guardioli nie dali jednak za wygraną i końcówce meczu zdobyli dwie bramki. W 85. minucie bardzo efektownym strzałem z rzutu wolnego (takie uderzenie jest nazywane "spadającym liściem") popisał się Niemiec Leroy Sane. To były gracz Schalke, nic więc dziwnego, że po zdobyciu bramki nie okazywał radości.

Pięć minut później zwycięstwo mistrzom Anglii zapewnił sprytnym strzałem Raheem Sterling.

W ten sposób drużyny zakończyły zmagania w pierwszych meczach 1/8 finału.

Dzień wcześniej nie padły bramki. Liverpool zremisował u siebie z Bayernem Monachium, w barwach którego całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, natomiast Olympique Lyon - we Francji z Barceloną.

Cztery spotkania 1/8 odbyły się w ubiegłym tygodniu: Manchester United przegrał na Old Trafford z Paris Saint-Germain 0:2, AS Roma pokonała u siebie FC Porto 2:1, Tottenham Hotspur nie dał na Wembley szans grającej bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka Borussii Dortmund (3:0), natomiast Ajax Amsterdam uległ w Holandii broniącemu trofeum Realowi Madryt 1:2.

Finał zaplanowano na 1 czerwca w Madrycie (Estadio Metropolitano).