Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Google stawia warunki producentom smartfonów z Androidem

Google stawia warunki producentom smartfonów z Androidem
Decyzja Google - w opinii mediów - zwiększy bezpieczeństwo posiadaczy smartfonów na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Firma Google zapowiedziała, że zobowiąże niektórych producentów telefonów z Androidem do wydawania regularnych aktualizacji bezpieczeństwa dla swoich urządzeń. Nie jest jednak jasne, których firm będą dotyczyły nowe zasady - poinformował serwis The Verge.
Reklama

"Miliardy użytkowników to duża grupa, która zasługuje na najwyższą możliwą ochronę" - stwierdził szef działu bezpieczeństwa systemu Android David Kleidermacher podczas tegorocznej edycji konferencji Google I/O.

Kleidermacher zapowiedział, że Google wprowadzi nowe zasady współpracy z partnerami, którzy zajmują się produkcją telefonów. Mają być oni objęci nowymi umowami zobowiązującymi ich do bardziej regularnego wydawania aktualizacji bezpieczeństwa.

Serwis The Verge zaznacza, że najprawdopodobniej nowe zasady będą obowiązywały jedynie dla urządzeń z systemem Android Oreo oraz późniejszych, które będą silnie zintegrowane z usługami Google Play. Najprawdopodobniej program nie obejmie telefonów, z których korzystają użytkownicy w Chinach.

Choć firma Google co miesiąc wydaje aktualizacje bezpieczeństwa dla systemu Android, do tej pory słabym ogniwem w łańcuchu ochrony użytkowników byli producenci sprzętu, czasami bardzo rzadko wydający aktualizacje dla swoich urządzeń. Nowe zasady Google mają sprawić, że proces wydawania aktualizacji dla producentów nie będzie związany z koniecznością wprowadzania skomplikowanych zmian w całości oprogramowania - aktualizacje mają być oparte o tzw. Project Treble, czyli modularne ramy pozwalające na wprowadzanie segmentowych zmian w kodzie.

The Verge ocenia, że decyzja Google to dobry krok w stronę zapewnienia większego bezpieczeństwa użytkownikom najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych. Serwis zauważa jednak, że to także przyznanie przez firmę, że Android to system niezwykle pofragmentowany.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama